Akcija «Cieņa darbojas!» – par saprašanos satiksmes dalībnieku starpā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 1 mēneša.

Lai atgādinātu par velosipēdu un mopēdu atgriešanos uz ceļiem un dotu oficiālu startu velo-moto sezonai, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kopā ar partneriem uzsāk satiksmes drošības kampaņu „Cieņa darbojas!”. Secināts, ka esošo situāciju ar daudzajiem negadījumiem, kuros bojā gājuši arī velosipēdisti, rada gan satiksmes dalībnieku neuzmanība, gan arī nerēķināšanās ar citiem satiksmes dalībniekiem jeb cieņas trūkums. 

CSDD Kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris intervijā Latvijas Radio trešdien pauda, ka savstarpēja cieņa vajadzīga visu satiksmes dalībnieku starpā, tikai tad satiksme būs droša.

„Vēstījums vērsts uz visiem, bet sakarā ar aktīvās velosezonas sākšanu fokuss virzīts uz velosipēdu vadītājiem,” norādīja Teteris.

Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju ikdienā izvēlas pārvietoties ar velosipēdiem un mopēdiem vienlaikus palielinās arī ar šiem transportlīdzekļiem saistīto negadījumu un tajos cietušo skaits. Šogad satiksmes negadījumos „lidojuši” un cietuši jau 38 velosipēdisti, no kuriem divi gājuši bojā. Salīdzinot ar 2013.gada sākumu, cietušo velosipēdistu skaits ir vairāk nekā divkāršojies.

Trešdien Esplanādē tiks pieteikta kampaņa "Cieņa darbojas", tiks dots starts košajam velo-moto parādes braucienam Rīgas ielās. Savukārt šīs kampaņas ietvaros pie Esplanādes izveidota īpaša instalācija - velosipēdi, kas piestiprināti kokos.

No nākamās nedēļas par savstarpējo cieņu un sapratni uz ceļa CSDD ar sadarbības partneriem aicinās atcerēties arī pavasara informatīvajā kampaņā. Tajā īpaša uzmanība būs veltīta tieši mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem.

Pērn ceļu satiksmes negadījumos ievainoti 439, bet bojā gājuši 13 velosipēdisti. Gandrīz divām trešdaļām jeb 294 negadījumiem iemesls ir bijis velosipēda sadursme ar kādu citu transporta līdzekli, kas ir par 5% vairāk nekā 2012.gadā. Sadursmes ar velosipēdu ir trešais biežākais avāriju veids, kurā satiksmes dalībnieki zaudē dzīvību - vairāk nekā 7% no visiem ceļu satiksmē bojā gājušajiem pērn bijuši velosipēdisti. Tādējādi uzreiz pēc vieglo auto vadītājiem un pasažieriem, kā arī gājējiem, velosipēdisti ir tie, kuru drošai dalībai satiksmē ir jāpievērš pastiprināta uzmanība.

CSDD un Valsts policijas informācija liecina, ka ceturtā daļa negadījumu, kuros iesaistīti velosipēdisti, notiek tieši diennakts tumšajā laikā. Turklāt lielākais negadījumu skaita pieaugums vērojams no maija līdz septembrim, kad notiek apmēram 70% no visa gada laikā fiksētajiem velo negadījumiem. Tomēr šogad satiksmes intensitāte ir augusi daudz straujāk nekā citus gadus, tāpēc ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam būtiski ievērot cieņpilnu attieksmi vienam pret otru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti