Aizvien turpina mainīt latus pret eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 5 mēnešiem.

Cilvēki joprojām turpina mainīt lata monētas un banknotes pret eiro. Lai gan kopš eiro ieviešanas pagājuši trīs gadi un visaktīvākā valūtas maiņa notika pirmajos pāris mēnešos pēc ieviešanas, cilvēki turpina atrast latu krājumus un ar tiem dodas uz banku.

Kā Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Bankas pārstāvis Jānis Silakalns, latu apmaiņa pret eiro kopumā ir noritējusi ļoti veiksmīgi. Visvairāk nesamainītas ir palikušas mazās viena vai divu santīmu monētas. Tomēr tam ir visai objektīvi iemesli – šīs monētas mēdz pazust un cilvēki tās nemaz necenšas meklēt zemās vērtības dēļ.

"Bet nu cilvēki joprojām šad un tad nāk uz Latvijas Bankas kasēm un dienā ir vairāki gadījumi, kad lati tiek apmainīti pret eiro.

Kopumā līdz novembra beigām no apgrozības ir izņemti 38% lata monētu un 95% lata banknošu," saka Silakalns.

"Kopumā neapmainītas ir gandrīz 790 tonnas monētu, visvairāk neapmainīti ir mazie nomināli – viens un divi santīmi. Tāpat ir daudz neapmainītu ir arī vienlatnieka monētu, kur daudzi cilvēki šīs monētas nemaina, jo tur šīs kolekcijas ar īpašajiem, iemīļotajiem motīviem. Savukārt no banknotēm visvairāk neapmainītu ir 5 latu un 20 latu naudas zīmes," norāda Latvijas Bankas pārstāvis.

Silakalns atgādina, ka Latvijas Bankā lata monētas un banknotes pret eiro varēs samainīt mūžīgi un tas notiks pēc oficiālā maiņas kursa.

Latvija eiro valūtu pieņēma līdz ar 2014.gadu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti