Dienas ziņas

Bizness kā iespēja palīdzēt cilvēkiem

Dienas ziņas

Ozolnieku novada domei jauns priekšsēdētājs

Aizvadīts pēdējais LLU folkfestivāls

Aizvadīts pēdējais LLU folkfestivāls

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pēc trīsdesmit gadiem Jelgavā aizvadīts pēdējais studentu folkfestivāls. Šo gadu laikā tajā uz skatuves kāpuši aptuveni tūkstotis jauniešu, tomēr organizatori teic, ka šajā formātā izaugsme ir apstājusies, tāpēc arī tiek pielikts punkts.

Tradīcija muzicējošiem jauniešiem un dzejas rindu rakstītājiem ik gadu satikties uz folkfestivāla skatuves aizsākusies jau tad, kad gaisā vēl tikai virmoja pirmās atmodas vēsmas.Tolaik tā bijusi iespēja izteikties par to, par ko vēl īsti neviens runāt neuzdrīkstējās.

"Tas notika Jelgavā LLU (Latvijas Lauksaimniecības universitātē), toreiz vēl Lauksaimniecības akadēmijā uz skatuves, un no šīs jaukās iedvesmas vadīti, mēs uzlikām tam notikuma studentu cepurīti, un nosaucām to par studentu folkfestivālu. Tajā piedalījās tiešām studenti gan mūsējie, gan no visas Latvijas, un visu laiku tas ir bijis kaut kādā izaugsmē," teica LLU Studentu kluba vadītāja, folkfestivāla aizsācēja Anita Prūse.

Pasākuma organizatori aprēķinājuši, ka  folkfestivāla  pastāvēšanas laikā uz skatuves kāpuši  tūkstoš mūziķu un dzejnieku un praktiski to esot piedzīvojušas desmit paaudzes. Arī ilggadējais festivāla vadītājs Ēriks Palkavnieks savulaik esot bijis tā dalībnieks.

"Nevarētu teikt, ka mūzika bija stiprā puse, bet stiprāka nekā dzeja, un tā nu mēs kopā ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem no kojām sapratām, ka mēs arī varam ko dot šim festivālam un tā arī darījām, un skatītājiem patika," norādīja festivāla vadītājs Ēriks Palkavnieks.

Festivālā vienmēr bijusi arī žūrija, bet galvenie balvas piešķīrēji tomēr esot skatītāji. "Ļoti bieži skatītāju simpātiju saņem tas, kurš ir vairāk dziedājis vai skaitījis dzeju no sirds, un bieži vien varbūt kāds profesionālāks mākslinieks paliek nedaudz ēnā, un tā ir varbūt šī festivāla specifika," akcentēja BJMK rokskolas dibinātājs mūziķis Endijs Rožkalns.

Šoreiz gan festivāls aizrit bez žūrijas, un gaisā virmo emocijas un atmiņu ugunskurs, jo tā pastāvēšanas vēsturē vismaz šādā formātā tas ir pēdējais. Tomēr arī "30+1" festivālā ir mūziķi, kam pēdējā būs arī pirmā reize.

"Nolēmām, ka - tagad vai nekad - mēs piedalīsimies. Pats nosaukums bija folkfestivāls, un mēs nolēmām, ka folks, tas ir kaut kas, kas mums abām ir sirdij tuvs, mīļš un ikdienišķs, un te nu mēs esam," par uzstāšanos kopā ar kolēģi saka festivāla dalībniece Gundega Māra Grūtupa.

Visi klātesošie  gan ir pārliecināti, ka festivāls pēc brīža atdzims. Kāds būs tā formāts? Tas,  visticamāk, tiks meklēts kādā jauniešu prāta vētrā, bet punkts šovakar tiek pielikts, lai būtu iespēja rakstīt jaunu teikumu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti