Aizturēts "Rīgas namu" bijušais valdes priekšsēdātājs Kārlis Kavacs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Valsts policijā uzsākts kriminālprocess, kura gaitā šodien veiktas vairākas kratīšanas un aizturētas vairākas personas. Viena no tām bijušais "Rīgas namu" vadītājs Kārlis Kavacs (attēlā), kuru tur aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Pamatojoties uz Rīgas Domes veiktā audita operatīvajiem rezultātiem, jaunieceltā SIA "Rīgas nami" valde pagājušajā nedēļā vērsās ar iesniegumu Valsts policijā, informējot par iespējamiem pārkāpumiem iepriekšējās valdes finanšu darījumos. Valsts policijā uzsākts kriminālprocess, kura gaitā šodien veiktas vairākas kratīšanas un aizturētas vairākas personas, apstiprina VP pārstāve Sintija Virse. Viena no tām bijušais "Rīgas namu" valdes priekšsēdētājs Kārlis Kavacs (attēlā), kuru tur aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

11.septembrī RD priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks aizdomās par zaudējumu nodarīšanu "Rīgas namiem" atcēla uzņēmuma valdi - valdes priekšsēdētāju Kārli Kavacu un valdes locekli Almeru Ludviku. "Viņi ir veikuši darījumus, kas ir saistīti ar uzņēmuma brīvajiem līdzekļiem, lai tos konvertētu eiro vai ASV dolāros, uzskatot, ka uzņēmums tā var gūt peļņu. Manā rīcībā pašlaik nav datu, ka ir veikti kādi konkursi vai aptaujas. Attiecīgā kompānija – "Zeus" –, ar kuru darījumi ir veikti, ir nedroša, un līdz ar to arī ir šie apdraudējumi, ka darījumi nav bijuši droši. Vēl jo vairāk, kompānijas, ar ko šie darījumi ir veikti, pamatkapitāls ir divi tūkstoši latu," iepriekš teica RD priekšsēdētāja vietnieks Ameriks un norādīja, ka riskantos darījumus uzņēmums veica šogad, jo iepriekšējā gada finanšu pārskatā nekas nav liecinājis, ka šāda prakse ir lietota.

Pašlaik "Rīgas namu" valdes priekšsēdētājas pienākumus pilda RD Īpašuma departamenta Komercdarbības pārvaldes priekšniece Ilze Spūle, kā arī valdē iecelta Vineta Verika.

"Rīgas nami" izīrē un pārvalda nekustamos īpašumus, kā arī veic ēku uzturēšanas un ekspluatācijas darbus. Uzņēmums pilnībā pieder Rīgas pašvaldībai, un tā pamatkapitāls ir 58,967 miljoni latu. 2011.gadā "Rīgas nami" strādāja ar 2,502 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 5,6% vairāk nekā 2010.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa, salīdzinot ar gadu iepriekš, saruka par 37,5% un bija 64,5 tūkstoši latu.

Foto: E.Pālens/LETA

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti