Aizsardzības ministrija plāno padomju karavīru pārapbedīšanu no Rudbāržiem uz Nīkrāci

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) pieņēmusi lēmumu veikt Otrā pasaules karā kritušo padomju karavīru pārapbedīšanu no Rudbāržu muižas parka uz šī paša novada Nīkrāces brāļu kapiem, informēja ministrijas Preses nodaļā.

Otrā pasaules karā kritušo padomju karavīru brāļu kapi Kuldīgas novada Rudbāržos atrodas uz Aizsardzības ministrijai piederošas zemes Rudbāržu muižas teritorijā.

Patlaban notiek Rudbāržu muižas rekonstrukcija, lai to pielāgotu Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas vajadzībām, un saskaņā ar būvniecības projektu arī pašreizējo brāļu kapu teritoriju plānots izmantot mācību procesam.

Tādējādi ministrija ir pieņēmusi lēmumu veikt padomju karavīru mirstīgo atlieku pārapbedīšanu no Rudbāržu muižas parka uz Nīkrāces brāļu kapiem.

Par šo lēmumu AM ar Ārlietu ministrijas starpniecību ir informējusi Krievijas vēstniecību Latvijā, taču pagaidām Krievijas puse nav sniegusi atbildi.

Patlaban notiek pārapbedīšanas saskaņošana ar Kuldīgas novada domi, un to plānots veikt pēc šīs saskaņošanas.

AM plāno atkārtoti uzrunāt Krievijas vēstniecību, aicinot tās pārstāvjus piedalīties gan ekshumācijā, gan pārapbedīšanā.

Nodrošinot cienīgu kritušo karavīru piemiņas saglabāšanu, pārapbedīšanas laikā uz Nīkrāces brāļu kapiem tiks pārvietotas arī piemiņas plāksnes un pieminekļi.

Saskaņā ar Latvijas valdības un Krievijas valdības vienošanos par apbedījumu statusu pārapbedīšanas izdevumus segs Latvijas AM.

Kuldīgas novada pašvaldībā aģentūrai LETA apliecināja, ka pašvaldība neiebilst ministrijas iecerei par Rudbāržos apbedīto karavīru pārapbedīšanu.

Kapos Nīkrāces pagastā atrodas Otrā pasaules karā kritušo Padomju armijas karavīru brāļu kapi, kuros apglabāti 3000 kritušie.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti