Dienas ziņas

Atklāj māksliniekam Eduardam Vītolam veltītu izstādi

Dienas ziņas

Modernās tehnoloģijas – piensaimniecības nākotne

Aizputē sacenšas Baltijas valstu ložu šāvēji

Aizputē sacenšas Baltijas valstu ložu šāvēji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.

Ložu šaušanas sports Latvijā kļūst arvien populārāks un ar to šobrīd nodarbojas 12 novados un pilsētās. Kurzemē senākās un noturīgākās tradīcijas šim sporta veidam ir Aizputē. Tās aizsākušās pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados līdz ar stadiona un šautuves izbūvi. Jau tradicionāli oktobra sākumā šeit notiek Arvīda Manfelda piemiņas balvas izcīņa ložu šaušanā, kas desmit gadu laikā no vietēja mēroga kļuvis par starptautisku pasākumu.

Sacensības ložu šaušanā Aizputē notikušas jau no septiņdesmito gadu otrās puses līdz ar šautuves izbūvi. Parasti sezonas sākumā snaiperi  sacentušies par Kurzemes, arī Aizputes kausiem.

Taču 2008.gadā trenerim Jānim Šalmam radusies ideja abas sacensības apvienot un veltīt tās sporta kompleksa būvniecības iniciatora Arvīda Manfelda piemiņai. Viņš bijis īstens goda vīrs.

"Droša dūša bija un aizmugure Rīgā bija. Šautuvi nebūvēja kā šautuvi, bet kā citu objektu," dažu desmitu gadu senā pagātnē iedziļinājās aizputnieks Jānis Rūtiņš.

Pirms desmit gadiem uz pirmajām piemiņas sacensībām ieradušās sešas ložu šāvēju komandas tepat no Latvijas. Taču ar katru gadu, augot sportistu interesei, tās kļuvušas starptautiskas, pulcējot aizvien vairāk snaiperu arī no Lietuvas un Igaunijas.

"Šādas sacensības ir starpetaps, lai gatavotos atbildīgām, starptautiskām.... Pasaules un Eiropas čempionātiem," teica sacensību organizators, galvenais tiesnesis Jānis Šalms.

Pēdējos četrus gadus ložu šaušanas sacensības Aizputē notiek ne tikai nelielajā šautuvē, bet arī plašajā sporta centra zālē. Pateicoties modernajām tehnoloģijām, tagad vingrinājumi pneimatiskajiem ieročiem skatāmi arī līdzjutējiem.

"Cerams, ka nākotnē būs elektroniskās iekārtas, nebūs mērķi vajadzīgi, būs arī skatītājiem redzamāk. Vēl jāpilnveidojas, lai finālā varētu redzēt katru šāvienu," teica Latvijas Šaušanas federācijas viceprezidents Vilnis Celmiņš.

Arvīda Manfelda 10.piemiņas balvas izcīņā ložu šaušanā kopumā piedalījās vairāk nekā 150 sportistu no 14 komandām. Šoreiz galvenās balvas junioru un pieaugušo grupā aizceļoja uz Lietuvu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti