Aizliedz smēķēt grūtnieču klātbūtnē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 1 mēneša.

Turpmāk būs aizliegts smēķēt grūtnieču klātbūtnē, tādējādi paplašinot to cilvēku loku, kuru klātbūtnē likums liedz smēķēt, paredz jaunais Tabakas izstrādājumu aprites likums.

Turklāt spēkā paliek spēkā normas, ka smēķēt ir aizliegts jebkurā publiskā vietā, ja klātesošajiem pret to ir iebildumi.

Attiecībā uz smēķēšanu grūtnieču klātbūtnē, iepriekš izskanēja priekšlikums, ka likumā būtu jānosaka aizliegums smēķēt pašām grūtniecēm. Šo priekšlikumu gan noraidīja. Tomēr arī ceturtdien Saeimas sēdes laikā diskusijas par šo ideju uzvirmoja no jauna. Deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) norādīja, ka smēķēšana ir ļoti kaitīga vēl nedzimušajam bērnam un liek viņam elpot „kā caur salmiņu”. Viņš arī uzskaitīja vairākus veselības riskus, ar kādiem sastopas bērns, kas dzimis, ja māte grūtniecības laikā ir smēķējusi. To vidū ir arī tā saucamās „pēkšņās nāves” sindroms.

Deputāts Romualds Ražuks („Vienotība”) tomēr aicināja kolēģus pārdomāt, vai likumā iekļautie aizliegumi kādā brīdī nevar muļķīgā situācijā nostādīt valsts institūcijas, kas kontrolē likuma izpildi. Proti, vai likumā norādīto normu izpilde un kontrole patiešām ir reāla.

Saeima paziņojumā presei norāda, ka Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā deputāti vēl stingrāk rosināja ierobežot tabakas pieejamību, nekā to tagad paredz likumprojekts. Piemēram, bija ierosinājumi atteikties no tabakas izstrādājumu publiskas izvietošanas veikalos tā vietā piedāvājot cenu lapu ar pieejamo cigarešu nosaukumiem. Tomēr tā kā šādam priekšlikumam ir nepieciešams Eiropas Komisijas priekšlikums, tad komisija nolēma pagaidām tādu ideju nevirzīt.

Tāpat jaunais likums paredz smēķēšanas aizliegumu valsts un pašvaldību iestāžu īpašumā vai turējumā esošos transportlīdzekļos. Pilnīgs smēķēšanas aizliegums attieksies arī uz sabiedrisko transportlīdzekļu, taksometru un pasažierus pārvadājošu kuģu saloniem, kabīnēm un kajītēm. Tālsatiksmes vilcienos un kuģos varēs būt atsevišķi vagoni vai kajītes, kas paredzētas smēķētājiem.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti