Aizkrauklē ūdensvadā konstatē leģionāru slimību izraisošās baktērijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 2 mēnešiem.

No Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) saņemtie analīžu rezultāti apstiprina, ka daudzdzīvokļu nama ūdensvadā Aizkrauklē izplatījusies leģionāru slimību izraisošā baktērija, informēja pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Zanda Bistere.

Pēc pašvaldības rīcībā esošās informācijas bērnam, kurš dzīvo Lāčplēša ielas 9.namā, apstiprināta leģionāru slimība, bet signāli no citiem iedzīvotājiem par iespējamo saslimšanu nav saņemti.

Legionelozes baktērija dažādās koncentrācijas atklāta gan daudzdzīvokļu mājas Lāčplēša ielā ūdensvadā pagrabā, gan pašā dzīvoklī, kur saslimis bērns. Citur pilsētā analīzes ņemtas netika, jo to neparedz normatīvie akti.

SPKC konkrēto gadījumu nekomentēja, tomēr informēja, ka šogad pavisam valstī ir konstatēti astoņi saslimšanas gadījumi ar leģionāru slimību. Pērn kopumā reģistrēti 24 šādi saslimšanas gadījumi.

Tikmēr sociālajā tīklā "Facebook" kāda sieviete no Aizkraukles raksta, ka šī baktērija izraisījusi smagu infekciju plaušās viņas jaundzimušajam dēlam. Svētdien publicētajā ierakstā, viņa norāda, ka "cīņa" sākusies 10.februāri, kas ir 13 dienas pēc mazuļa dzimšanas. Bērns jau mēnesi ir pavadījis jaundzimušo intensīvajā terapijā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, raksta sieviete.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Bērna māte arī norāda, ka ģimenei telefoniski ticis paziņots, ka bīstamā baktērija ir atrasta viņu dzīvoklī, kā arī konkrētās dzīvojamās mājas pagraba centrālajā caurulē.

Lai izvairītos no baktērijas izplatīšanās, visā Aizkraukles ūdensvadā līdz 60 grādiem paaugstināta karstā ūdens temperatūra. "Ja iedzīvotāji nevēlas lietot tik karstu ūdeni, viņi par to var lemt māju sapulcēs," pauda Bistere.

Tāpat, lai nepieļautu baktērijas izplatīšanos, iedzīvotājiem ieteikts biežāk dezinficēt dušas uzgaļus, krānus. Savukārt ūdensvada apsaimniekotājs ūdensapgādes sistēmu dezinficē divreiz gadā, kā to nosaka normatīvi, skaidroja pašvaldības pārstāve.

Jau vēstīts, ka Aizkraukles novada pašvaldība pagājušajā nedēļā saņēmusi signālu par iespējamu leģionāru slimības inficēšanās gadījumu kādā no Aizkraukles pilsētas daudzdzīvokļu namiem, kur esot saslimis bērns.

Balstoties uz iegūto neoficiālo informāciju, pašvaldība un iesaistītie uzņēmumi ir sākuši profilaktiskos pasākumus šīs slimības izraisošās baktērijas likvidēšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti