Panorāma

LTV cikls par bēgļiem "Svešie / Savējie"

Panorāma

Skolas solā atgriežas arī Dāvis

Kur mācīsies Jaunmārupes bērni?

Aizkavēto remontu dēļ daļa Jaunmārupes pamatskolēnu mācīsies ražotnes telpās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 9 mēnešiem.

Aptuveni 150 vecāko klašu skolēniem no Jaunmārupes pamatskolas kādu laiku mācību stundas notiks atbrīvotajās lauksaimniecības produktu ražotāja SIA „Sabiedrība Mārupe” telpās. Tā domes ārkārtas sēdē nolēma deputāti. Bērnu pārcelšana nepieciešama, jo jau vairāk nekā gadu kavējas pamatskolas rekonstrukcijas darbi, ēka vēl nav nodota ekspluatācijā un tur aktīvi norit remontdarbi.

Lai gan 1.septembris jau nākamnedēļ, Jaunmārupes pamatskolā vēl rok kanalizāciju un balsta sienas. Mārupes domei nācās rīkot ārkārtas sēdi un lemt par to, kur skolēniem mācīties.

Izglītības process Jaunmārupes pamatskolā nav nodrošināms ārkārtas apstākļu dēļ. Sēdē deputātu vairākums lēma, ka vecāko klašu skolēnus pārcels uz netālu esošo, atbrīvoto lauksaimniecības produktu ražotāja SIA „Sabiedrība Mārupe” ēku. Deputāti cer, ka pamatskolu ekspluatēt varētu jau pēc mēneša, šobrīd lēmumprojekts paredz vairāk nekā 3000 eiro lielas īres izmaksas. „Tā ir adekvāta [summa] šajā gadījumā, jo kaut kur citur pārvadāšana vai citu telpu meklēšana, vai konteineru vešana, vai kas tamlīdzīgs, tas ir daudz sarežģītāk un daudz dārgāk, nekā principā Jaunmārupē," komentē domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs (Latvijas Zemnieku savienība).

Iepriekš tika izskatīts variants jaunāko klašu bērnus vadāt uz astoņus kilometru attālumā esošo Skultes pamatskolu, taču nu izvēlētas šīs telpas.

Jaunmārupes pamatskolu šomēnes apsekojuši Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) inspektori, tāpat citi eksperti, kas nav ļāvuši to nodot ekspluatācijā.

Skolā ne tikai nav ieklāts linolejs vai flīzes, bet vēl nav uzstādīti arī divi konstrukcijas balsti un ierakti ugunsdzēsības hidranti.

Neapmierināti ar pašvaldības un skolas vadības klusēšanu ir skolēnu vecāki. „Jautājums jau ir tāds – kā tad iedomājas skolas vadība, pirmkārt, paziņot to vecākiem? Nekāda oficiāla paziņojuma nav. Un kā vispār pašvaldība gatavojas paziņot to saviem iedzīvotājiem?” vaicā 3.klases skolnieces tēvs Māris Bierns. Viņš un vairāku citu bērnu vecāki vairs neticot vietvarai, kas solījusies skolu pabeigt jau pērn.

Darbus būvlaukumā veic uzņēmums „Elx Grupa”. Tās direktors Ainārs Āboliņš stāsta, ka pašlaik tiek raktas ārā santehnikas caurules, kuras novada domes komunālie pakalpojumi iepriekš ierakuši, bet VUGD tās atzinis par neatbilstošām.

Būvnieki pieprasījuši papildu ekspertīzi, kurā secināts, ka nepieciešami vēl citi darbi, kas pašvaldībai izmaksās vēl papildus 139 000 eiro, kopumā skolā ieguldot vairākus miljonus eiro.

Vaicāts, vai darbus varēs paveikt mēneša laikā, Āboliņš ir šaubīgs: „Tur ir ļoti daudzas tādas lietas, kurās mēs kā būvnieki neesam ne iesaistīti, ne atbildīgi. Nu, mēs darām savu darbu, bet arī, kā saka, ar pamatīgiem zaudējumiem, jo mēs esam spiesti gaidīt uz šo pasūtītāju un projektētāju bezdarbību un bezatbildību.”

Ārpus ieraksta domes deputāts Edgars Jansons (Zaļā partija) komentē, ka, viņaprāt, domes lēmums iegādāties Jaunmārupes pamatskolas ēku bijis acīmredzami novada iedzīvotājiem neizdevīgs, par to bažas atsevišķiem deputātiem bijušas jau pirms trim gadiem, kad ēku vēl grasījās pirkt.

Jau ziņots, ka skolu remontdarbi kavējas arī citās pašvaldībās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti