Dienas ziņas

No amata atkāpies Ukrainas prezidenta padomnieks O. Arestovičs

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aizkavējies VUGD autocisternu iepirkums

Aizkavējies VUGD autocisternu iepirkums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) autoparks ir stipri novecojis. Tā iemesls ir nepietiekams finansējums. Taču pat reizēs, kad nauda tomēr atrodas, gadās citi šķēršļi. Valdība pērn no valsts budžeta līdzekļiem dienestam piešķīra vairāk nekā 15 miljonu eiro jaunu transportlīdzekļu iegādei. Kopumā bija paredzēts līdz gada beigām saņemt 41 automašīnu, taču to piegāde aizkavējusies. 

VUGD autoparkā ir vairāki simti automašīnu, bet galvenais ugunsdzēsēju darba zirgs ir smagās autocisternas. To vidējais vecums – aptuveni 20 gadi. Ir arī jauni un moderni "IVECO" un "Mercedes Unimog" automobiļi, bet ievērojamu daļu autoparka joprojām sastāda padomju laika "ZIL" automašīnas, kuras vēl kalpo, tikai pateicoties ugunsdzēsēju entuziasmam un auto remontēšanas prasmēm. 

"Ar fleksi izgriez, sametini, un viņi iet, bet cik ilgi to var darīt. Es ceru, ka nenonāksim līdz tam, kad būs jānoraksta tādēļ, ka nevarēs iziet tehnisko apskati. Protams, tās mašīnas ir bēdīgā stāvoklī. Ir bijuši gadījumi, kad, braucot uz notikumu, pati tā mašīna aizdegas un neaizbrauc līdz notikumam," stāstīja VUGD priekšnieka vietnieks Jānis Grīnbergs.  

Pēc valdības lēmuma piešķirt 15 miljonus eiro VUGD auto iegādei konkursa rezultātā tika izvēlēti divi piegādātāji – viens lietuviešu un viens poļu uzņēmums. Kopumā līdz gada beigām dienestam bija jāsaņem 41 auto – 11 "IVECO" autocisternas, kas domātas darbiem pilsētvidē, un 30 "Mercedes Unimog" lauku apvidiem. Taču saņemšana aizkavējusies – no 11 "IVECO" piegādāti astoņi, no 30 "Mercedes Unimog" – tikai septiņi. 

"Tas ir saistīts ar dažādu komplektējošo daļu nokomplektēšanu, pati komunikācija saistībā ar krīzi un ģeopolitisko situāciju ir aizkavējusies vienkārši. Tāda ir tā lieta," norādīja Grīnbergs.

Viņš uzsvēra – kavēšanās ar jaunajām automašīnām nenozīmē, ka kāda iecirkņa darbs būtu paralizēts, taču reaģēšanas laiks nav tik ātrs, kā varētu būt ar jaunajiem auto.

"Iespējams, ierastos par kādu minūti ātrāk. Bet tā, ka kāds nesaņems šo pakalpojumu, – tā noteikti nav," uzsvēra Grīnbergs. Tiesa – ugunsdzēsēju darbā katra minūte vai pat sekunde var būt dzīvības vai nāves jautājums.

Atlikušās automašīnas komersanti apņēmušies piegādāt līdz šī gada aprīļa beigām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti