Aicina atsaukties jaunās mammas, kas var ziedot pienu priekšlaikus dzimušajiem mazuļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Priekšlaikus dzimušo bērnu mammām nereti nav sācis izstrādāties piens, lai zīdītu savus mazuļus. Tādēļ Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas "Mātes piena banka" aicina atsaukties jaunās māmiņas, kurām piens izstrādājas gana labi, daļu ziedot arī tiem, kuriem tas nepieciešams izdzīvošanai.

"Mātes piena bankas" un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas neonatoloģe Elza Salputra pastāstīja, ka banka darbojas kopš marta un sākotnēji māmiņu atsaucība bijusi ļoti liela. Taču tad tā nedaudz noplakusi.

Tādēļ mediķe aicina māmiņas, kuras var un vēlas palīdzēt, to darīt. Vidēji mēnesī bankai kopumā no visām donorēm būtu vajadzīgi 6–10 litri piena.

Par ziedošanas procesu pastāstīja Salputra: "Visvieglāk to izdarīt, ieejot mājaslapā "Pienabanka.lv", spiežot uz sadaļu "Vēlos ziedot pienu", tur ir pieteikšanās anketa. Vispirms es sazvanos, mēs izrunājam tādos lielos vilcienos skrīninga interviju: vai mammas veselības stāvoklis atļauj, vai dzīves vieta atļauj. Tad seko divas klātienes tikšanās, tad mammas no mums saņem inventāru – piena sūknīti un temperatūras "logeri".

Apmēram pēc 3, 4, 5 nedēļām mēs esam tie, kuri dodas pie mammas uz mājām un uz Bērnu slimnīcu transportē pieniņu speciālās termo somās ar aukstuma elementiem."

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas neonatoloģe Elza Salputra
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

Uzziņai:

Mammas piens ir kritiski nozīmīgs priekšlaikus dzimušo bērnu izdzīvošanai un attīstībai. Pateicoties ziedotāju atbalstam, kas vairāku gadu garumā saziedojuši apmēram 150 000 eiro, arī Latvijā izveidota pirmā Mātes piena banka, kas nozīmē, ka turpmāk daudziem mazuļiem būs pieejams donoru piens. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti