Pusdiena

Pusdiena 05.07.2018

Pusdiena

Vācijas iekšlietu ministrs Zēhofers dodas uz Austriju, lai runātu par migrācijas situāciju

Aglonas draudze saistībā ar gatavošanos pāvesta vizītei saņems trešdaļu no prasītā

Aglonas draudze saistībā ar gatavošanos pāvesta vizītei saņems trešdaļu no prasītā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 11 mēnešiem.

Pāvesta Franciska pastorālās vizītes nodrošināšanai šā gada 24. septembrī valdība šonedēļ no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīrusi vairāk nekā vienu miljonu eiro. Vairāk nekā pusi no šīs summas, tostarp piešķīrumus teritorijas labiekārtošanai un dažādu apdares darbu veikšanai, saņems Aglonas bazilikas draudze.

"Dēļ šī notikuma visi ir gatavi iztaisīt maksimālo programmu, varbūt pat nenovelkot robežu, ka pāvests atbrauks, aizbrauks, un vai patiešām tam visam vajag to naudu," saka Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Tieši TM sagatavoja šonedēļ valdībā apstiprināto rīkojuma projektu par valsts budžeta papildu piešķīrumiem pāvesta Franciska vizītes nodrošināšanai. Liela daļa no vairāk nekā viena miljona eiro, kas paredzēti pāvesta vizītes nodrošināšanai, paredzēti Aglonas bazilikas uzpošanai. Piemēram, teritorijas labiekārtošanai un ietvēm "iezīmēti" 127 000 eiro, bazilikas torņu krāsošanai – gandrīz 133 000 eiro, bet bazilikas fasādes uzpošanai – teju 177 000 eiro.

Kopumā Aglonas bazilikas draudzei plānots pārskaitīt vairāk nekā pusmiljonu. Šī summa gan ir ievērojami mazāka nekā norādīta tāmē, kuru pirms nepilna mēneša apstiprinājis Rēzeknes-Aglonas diacēzes bīskaps Jānis Bulis.

Draudzes piestādītās tāmes kopējā summa, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, pārsniedz pusotru miljonu eiro.

TM valsts sekretārs Kronbergs teic, ka šīs nedēļas sākumā pats apmeklējis Aglonas baziliku, lai tiktu skaidrībā, kuri no tāmē iekļautajiem būvdarbiem patiešām nepieciešami.

"Tiešām ir vajadzīgs bazilikas ēkai, jo tā krāsu pēdējo reizi ir redzējusi pirms divdesmit gadiem. Tā vienmēr ir bijusi balta, bet šobrīd tā vairs nav īsti balta. Patiešām mums vajag naudu piešķirt Svētās mises norisei, vietai, kur notiks šī procesija, kas notiks nevis bazilikā, bet zem klajām debesīm. Naudu vajag tā saucamajai terasei un vēl, lai bruģētu un uzlabotu šo celiņu vietā, kur pāvests izbrauks pie tautas, kā arī pāvesta nokļūšanai no transportlīdzekļa līdz bazilikai un procesijas vietai," saka TM valsts sekretārs.

Ņemot vērā Aglonas bazilikas īpašo statusu, kas nostiprināts gan likumā, gan valdības noteikumos, Aglonas vajadzībām ik gadu tiek atvēlēti visai paprāvi valsts budžeta līdzekļi.

Daļa naudas dažādu ar augusta vidū notiekošo Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku norisi saistītu praktisku jautājumu apmaksāšanai, piemēram, sabiedriskās drošības un kārtības uzturēšanai svētku pasākumos, medicīniskās palīdzības nodrošināšanai svētceļniekiem, arī pārvietojamo tualešu nomai un tamlīdzīgām vajadzībām. Tomēr nauda tiek arī citām vajadzībām.

Piemēram, 2014.gadā gandrīz 44 000 eiro piešķirti tagad jau par svētceļnieku komunikācijas centru pārtapušās Aglonas Katoļu ģimnāzijas jumta remontam, bet gadu vēlāk no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem gandrīz 200 000 eiro atvēlēti logu un durvju nomaiņai. Pērn draudze noslēgusi arī līgumu par vairāk nekā 300 000 eiro vērtiem rekonstrukcijas darbiem, taču šovasar sastādītajā tāmē fasādes krāsošanai un tamlīdzīgām vajadzībām prasīti vēl vairāk nekā 600 000 eiro, kas gan nav piešķirti.

Aizpērn pēc Saeimas deputātu ierosinājuma Aglonas bazilikas restaurācijai un remontam tika piešķirti 215 000 eiro. Pērnā gada budžetā sanktuārija laukuma renovācijai atvēlēts pusmiljons.

Pirms nepilnām trim nedēļām draudze izsludinājusi vairāk nekā 400 000 eiro vērtu teritorijas labiekārtošanas darbu iepirkumu, taču prāvests Jānis Stepiņš, kurš norādīts kā atbildīgais par iepirkumu, īsti nezināja, kāpēc tagad prasīti vēl vairāk nekā 100 000 eiro ietvju atjaunošanai.

"Man liekas, ka ir runa tikai par ceļa gabalu, kas ir no tā laukuma līdz bazilikai. Tas, kas savieno ar Dagdas ceļu, tas, man liekas, tur nebija. Tur pāvests brauks pa to ceļu. Laikam par to," teica Stepiņš.

Ņemot vērā, ka pāvests Latvijā ieradīsies jau 24. septembrī, par būvdarbiem, kas tiks apmaksāti no papildus piešķirtā pusmiljona, draudzei nebūs jārīko publiskais iepirkums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti