Pusdiena

Atbalsta ieceri noteikt kriminālatbildību par dienestu ārvalstu bruņotajos spēkos

Pusdiena

Politoloģe: Koalīciju nemaz neinteresē nokļūt pie varas Rīgā

Āgenskalna tirgus un Esplanādes attīstības naudu ieguldīs Juglas promenādē un Centrāltirgū

Āgenskalna tirgus un Esplanādes attīstības naudu ieguldīs Juglas promenādē un Centrāltirgus pagrabos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 7 mēnešiem.

Rīgas dome vairāku lielu projektu īstenošanai sadalījusi gandrīz miljonu eiro, kas budžetā iekrājušies, jo nav realizēti citi plāni. Galvaspilsēta atmetusi gadiem atlikto ieceri rekonstruēt nolaisto Āgenskalna tirgus laukumu. Tāpat nolietota un ar izdrupušiem celiņiem Rīgas centrā arvien būs Esplanāde, kam savulaik ieplānotā nauda šonedēļ anulēta. 

Tā vietā Rīga simtiem tūkstošus eiro ieguldīs Juglas kanālmalas promenādē un «Rīgas centrāltirgū», kam pietrūcis finansējuma pagrabu sakārtošanas projektam.  

Par Āgenskalna tirgus ēku un laukuma rekonstrukciju Rīga runā regulāri. Pirms četriem gadiem tirgus attīstībai tika rīkoti starptautiski plenēri un zīmētas vizualizācijas. Tomēr tirgus laukuma rekonstrukcijas projektu dome tā arī nav pasūtījusi, tādēļ neizlietoti palikuši arī tam ieplānotie 240 000 eiro.

Tāpat Rīgas makā arvien glabājas 360 000 eiro, kas pirms vairākiem gadiem tika iezīmēti Esplanādes rekonstrukcijai, plānojot sakārtot arī Brīvības aleju un Baumaņa skvēru, kā arī Viesturdārzu un Kronvalda parku.

Taču centra parku izdrupušie celiņi tādi paliks arī turpmāk, jo Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja lēmusi neiztērēto naudu anulēt.

Pilsētas attīstības departamenta direktora vietniece Oksana Dumpe skaidro, ka sākotnēji nauda projektēšanai ieplānota ar domu, ka darbu īstenošanai piesaistīs Eiropas fondu naudu.

«Līdzekļi tika piešķirti 2012. un 2014. gadā, kad skatījāmies uz šī perioda Eiropas Savienības fondu apgūšanu. Tagad, vērtējot reālo situāciju, redzam, ka parku labiekārtošanai ES finansējums nav pieejams. Būtiski ir mainījušies aspekti – pilsētvides projekti bez jaunu darbavietu radīšanas vairs netiek atbalstīti,» saka Dumpe, piebilstot, ka nu tiek izvēlēti projekti, kas līdz ar pilsētvides attīstību radīs darbavietas.

Tādējādi infrastruktūras fondā nu pieejami gandrīz 900 000 eiro. Pusi no šīs summas Rīga plāno ieguldīt Juglas kanālmalas promenādes renovācijā, ko domes vadība rīdziniekiem līdz šim apsolījusi bez šim mērķim iezīmētas naudas. Nav arī zināms, kā sakārtotā promenāde radīs jaunas darbavietas.

Savukārt gandrīz 300 000 eiro nepieciešami, lai izstrādātu būvprojektu Torņakalnā paredzētajam multimodālajam transporta mezglam. Tur plānota reģionālā autoosta, vietējā stacija «Rail Baltica» projektā, kā arī stāvparks 300 mašīnām.

Bet ar 120 000 eiro dome plāno iet talkā «Rīgas centrāltirgum», projektējot tirgus pagrabu zonas sakārtošanu.

«Projekts paredz pagrabu zonas, kas varbūt ir tā neredzamā daļa, pārveidi. Tur tiks apgūtas teritorijas, kas pašlaik netiek izmantotas. Centrāltirgus plāno, ka tur varētu izveidot līdz 100 darbavietām,» skaidro Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Dumpe.

Domes komitejas dokumentos redzams, ka jau iepriekš «Rīgas centrāltirgum» pagrabu attīstības projektēšanai piešķirti 80 000 eiro, tomēr ar to izrādījies par maz. Tagad tirgum būs pieejami 230 000 eiro, no kuriem gandrīz 7000 eiro tērēs administratīvajiem izdevumiem, bet par 12 400 eiro plānotas publicitātes aktivitātes.

Lai gan balsojumā par naudas pārdali atturējās četri opozīcijas deputāti, iebildes bija tikai «Vienotības» pārstāvim Olafam Pulkam.

«Nebūtu iebildumu, ja Centrāltirgū būtu vēl kādas darbavietas pagrabā, virszemē vai valdē – lai cilvēki strādā, jo tur jau vairāki «Saskaņas» cilvēki ir. Bet žēl, ka tāpēc jāupurē Āgenskalna tirgus. Saprotu, ka Rīgas Infrastruktūras fonds ir patukšots, jāsāk ņemt nost naudu tādiem nozīmīgiem projektiem kā Āgenskalna tirgus un Esplanāde,» izteicās Pulks.

Tāpat par infrastruktūras fondā ietaupīto, Āgenskalna tirgum un Esplanādei atņemto naudu tiks rīkots metu konkurss Daugavas sporta nama priekšlaukuma rekonstrukcijai un Deglava ielas likvidētās izgāztuves uzraudzībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti