Dienas ziņas

Krāslavas bērni veido animācijas filmu Latvijai

Dienas ziņas

Vanda Podiņa – adīšanas čempione

Ādažu lidlaukam – 10

Ādažu lidlauka desmitajā gadskārtā «izdejo gaisa dejas»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 10 mēnešiem.

Svinot atjaunotā lidlauka desmito gadskārtu, Ādažos spārnus spīdināja vairāki desmiti mazo lidaparātu no Latvijas, Lietuvas un Slovēnijas. Spēcīgais sānvējš svētku programmā gan ieviesa savas korekcijas, tomēr daudzi piloti sēdās lidmašīnā, lai “izdejotu gaisa dejas”.

Ādažu lidlauka vēsture aizsākusies 1973.gadā, kad toreizējais paraugkolhozs lēma, ka lauksaimniecības vajadzībām nepieciešams savs lidlauks. Pēc neatkarības atgūšanas lidmašīnu rūkoņa tur apklusa, bet, kad Latvijā sāka attīstīties civilā aviācija, atdzima arī lidlauks.

“Pārsvarā notiek jauno pilotu apmācības, ar ko nodarbojas avioskola, kas atrodas šeit,  kā arī privātie lidojumi. Tie piloti, kas šeit ieguvuši licences, šeit uzglabā savas lidmašīnas un lido,” stāsta lidotājs, Ādažu lidlauka pārstāvis Raimonds Švarcs.

Atzīmējot atjaunotā Ādažu lidlauka desmito gadskārtu, apskatei izlikti aeroklubu lidaparāti no vismaz trīs valstīm. Tā vien šķiet, ka teju katram puikam ir sapnis reiz pacelties debesīs. Tie, kuri to jau īstenojuši, nu rāda iespaidīgus paraugdemonstrējumus, kas ļoti atgādina dejas. Tikai debesīs.

“Ārkārtīgi interesanti. Es nezinu, kur vēl var kaut ko tādu redzēt kā  šeit. O, jā, vēlētos kaut kad izmēģināt,” saka pasākuma apmeklētājs Andrejs.

Tas, kas sajūsmina skatītājus un ceļ adrenalīna līmeni pilotiem, viņu otrajām pusītēm gan īpašu prieku neraisa. “Viņa jau ir pārstājusi par mani satraukties. Piekususi baidīties. Viņa tic, ka es esmu cilvēks ar galvu un nedaru neprātīgas lietas,” saka lidotājs Igors Smoļins.

“Mēs riskējam. Kaut kādās saprāta robežās mēs riskējam, bet to, ko jūs redzat šodien, ikdienā tas nenotiek. To mēs speciāli mācamies, lai parādītu,” norāda lidlauka pārstāvis Švarcs.

Lidlauka jubilejas svinību kulminācijā debesīs virs Ādažiem iesanējās ''Baltijas bites'' jeb reaktīvo lidmašīnu aviācijas komanda no Tukuma, kas ar savu sniegumu priecējusi daudzu Eiropas valstu skatītājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti