Rīta Panorāma

Intervija ar premjerministri Laimdotu Straujumu

Rīta Panorāma

Intervija ar Tieslietu ministri Baibu Broku

Intervija ar Zemkopības ministru Jāni Dūklavu

ĀCM dēļ rosinās izkaut 40 000 mājas cūku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

Zemkopības ministrija (ZM) Āfrikas cūku mēra (ĀCM) dēļ reģionos, kur noteikts ārkārtas stāvoklis un kas noteikti par buferzonu, rosinās izkaut tur esošās mājas cūkas – aptuveni 40 000 dzīvnieku, intervijā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Viņš norādīja, ka lēmums par tik plašu mājas cūku izkaušanu varētu tikt pieņemts jau šonedēļ.

Dūklavs akcentēja, ka ir jānodrošina, lai slimība neizplatītos tālāk Latvijā, kā arī citās valstīs. Vienīgais izņēmums – cūkas neizkaus saimniecībās, kurās ir nodrošināta augstākā līmeņa biodrošība.

Ministrs norādīja, ka ar tiem lauksaimniekiem, ar kuriem runāts par šādu izkaušanu, ir jūtama izpratne.

Par katru nogalināto cūku saimniecības saņems kompensāciju - tiesa, tikai par reģistrētiem dzīvniekiem.

Premjere Laimdota Straujuma („Vienotība”) atzina, ka šāds solis ir nepieciešams, lai nodrošinātu lielāku drošību un slimības tālāku neizplatīšanos.

Kā ziņots, kopumā Āfrikas cūku mēris Latvijā līdz šim bija konstatēts 30 mežacūkām un 28 mājas cūkām 14 piemājas saimniecībās, savukārt iznīcinātas 198 mājas cūkas. Šis mēris Latvijā tika konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas.

Pēc nedēļas, slimībai izplatoties, Saeima izsludināja ārkārtas situāciju, kas no 2.jūlija līdz 1.oktobrim noteikta Aglonas, Krāslavas, Dagdas, Zilupes un Ciblas novadā, Daugavpils novada Ambeļu, Biķernieku, Demenes, Dubnas, Laucesas, Maļinovas, Naujenes, Salienas, Skrudalienas, Tabores, Vecsalienas un Višķu pagastā, Rēzeknes novada Kaunatas, Mākoņkalna un Pušas pagastā un Ludzas novada Brigu, Isnaudas, Istras, Nirzas, Ņukšu, Pildas un Rundēnu pagastā.

Pēc Āfrikas cūku mēra gadījuma konstatēšanas Valkas novadā ārkārtas situācijas zona 22.jūlijā izsludināta arī Rēzeknes, Ludzas, Alojas, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Burtnieku, Kocēnu, Beverīnas, Strenču, Priekuļu, Raunas, Smiltenes, Apes, Alūksnes, Viļakas, Balvu, Rugāju, Baltinavas, Kārsavas, Preiļu un Riebiņu novadā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti