Dienas ziņas

Aizputē notiek Livonijas ordeņa pils mūru konservācija

Dienas ziņas

Slēgs Jēkabpils slimnīcas aptieku

Absolventi ziedo matemātikas klasei Cēsīs

Absolventi ziedo matemātikas klasei Cēsīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Labiekārtotas mācību telpas ir daudzu izglītības iestāžu sapnis, kuru grūti piepildīt finansiālu iemeslu dēļ. Taču nu ar modernu matemātikas un dabaszinātņu klasi var lepoties Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā Cēsīs, kur tas labiekārtots par absolventu saziedotajiem līdzekļiem.   

Vidzemes tehnikuma bijušie studenti, izglītības iestādes darbinieki un sadarbības partneri atklājuši labiekārtoto matemātikas un dabaszinātņu klasi. Telpa pārmaiņas piedzīvojusi, pateicoties deviņu absolventu saziedotajiem līdzekļiem.

“Kopā tas sastāda 2500 eiro kā minimums. Es domāju, ka tas ir vienkārši fantastiski,” atzina tehnikuma matemātikas skolotāja Dace Brakša.

Ar finansiālo atbalstu mācību klase ir ne vien izremontēta, bet aprīkota arī ar sauli aizturošām žalūzijām, interaktīvām un magnētiskām tāfelēm, jauniem krēsliem, ierīkots arī mājīgs apgaismojums.

Tā bija arī pašas Daces Brakšas iniciatīva – uzrunāt savus bijušos audzēkņus klases labiekārtošanai. Pirms remonta no visām klasēm skolā tā bijusi vissliktākajā stāvoklī.

“Patiesi liela daļa ir manu audzēkņu. Un puikas, kuri ir ļoti tuvu pie Cēsīm, Cēsu apkaimē, es esmu viņiem ļoti, ļoti pateicīga,” atzina Dace Brakša.

“Dace mani uzrunāja, ka vajag palīdzēt. Tad es uzskatīju, ka man beidzot ir iespēja dot skolai arī kaut ko atpakaļ. Es domāju tā, ka katram vajag vienkārši atcerēties par tām saknēm, no kurienes tu esi nācis. Tev ir tā iespēja dot uz priekšu nākamām paaudzēm,” sprieda absolvents Andrejs Paškovs.

Lielākā daļa absolventu, kuri ziedoja, mācījušies Priekuļu tehnikumā, kas pērn tika apvienots ar Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu.

“Videi vienmēr ir liela loma. Man gan asociējās mācības ne ar šo ēku, bet to, kas Priekuļos,” atzina absolvents Andris Vasins. Viņš cer, ka studenti jauno klasi novērtēs, “droši vien, ka visi ne, bet viena daļa novērtēs”.

Šajā vasarā uzlabojumi veikti arī blakus informācijas tehnoloģiju mācību klasē.  Tam gan atbalstu sniedza skolas sadarbības partneri “Draugiem Group”. Uzņēmumā liela daļa speciālistu ir cēsinieki, viņi ir arī pasniedzēji tehnikumā, tāpēc arī ieguldījuši līdzekļus automatizētu žalūziju, ventilācijas un apgaismojuma uzstādīšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti