Dienas notikumu apskats

Putins, iespējams, apstiprinājis Ļitviņenko slepkavību, secina izmeklēšanas komisija

Dienas notikumu apskats

Starptautiskā koalīcija pastiprina uzbrukumus «Daīš»

ZZS negrasās piekāpties "Vienotībai" ministru portfeļu sadalē

Āboltiņa: Valdības veidošanā «sarkanās līnijas» šobrīd iezīmē ZZS un NA

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Koalīcijas sarunas par nākamās valdības veidošanu turpinās, un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS)  un Nacionālā apvienība (NA) nepiekrīt “Vienotības” vēlmei vadīt sešas ministrijas, piedāvājot tai uzticēt piecus ministru portfeļus, turklāt  nepiedāvājot divas no ministrijām, kuras tā vēlējās.  “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa sacīja, ka partija šo priekšlikumu apspriedīs, bet šobrīd izskatoties, ka “sarkanās līnijas” novilkuši koalīcijas partneri.  

Valsts prezidenta nominētais ZZS premjera amata kandidāts Māris Kučinskis ceturtdien pēc tikšanās ar “Vienotības” pārstāvjiem žurnālistiem pastāstīja, ka “Vienotībai” piedāvātas piecas pozīcijas.

Viņš norādīja, ka “Vienotībai” būtu jāturpina vadīt Ārlietu un   Iekšlietu ministrijas, jāturpina uzņemties atbildību par Izglītības ministriju. Tāpat “Vienotībai” varētu uzticēt Ekonomikas un Labklājības ministriju.

Iepriekš “Vienotība” pauda vēlmi turpināt darbu trīs pašlaik pārraudzītajās ministrijās, kā arī uzņemties rūpes par Ekonomikas, Tieslietu un Satiksmes ministriju.

Taču Kučinskis uzsvēra, ka ZZS pozīcija nav mainījusies un Nacionālajai apvienībai būtu jāturpina vadīt Tieslietu ministrija. ZZS savukārt vēlas satiksmes ministra portfeli.

Partijas turpinās sarunas par darāmajiem darbiem, paredzams, ka potenciālajiem  ministra amata kandidātiem no katras partijas būs jāpiedāvā  savas četras piecas prioritātes, kas būs viņa galvenie uzdevumi, pastāstīja Kučinskis.  

Āboltiņa sacīja, ka piektdien partijas turpinās diskutēt par nozaru blokiem, “Vienotība” gatava atbalstīt ZZS premjera amata kandidātu, bet par konkrētiem ministriju sadalījuma priekšlikumiem būs vēl jādiskutē “Vienotības” frakcijā.

Āboltiņa atzina, ka viņas vadītās partijas piedāvājums nav pieņemams abiem koalīcijas partneriem un diskusijas turpināsies. Šobrīd ZZS un NA vienojās,  un “sarkanās līnijas” iezīmētas no tās puses, sacīja Āboltiņa. 

Tikmēr Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis Latvijas Radio skaidroja, ka „Vienotībai”, kas potenciālajā koalīcijā būtu lielākā frakcija, tomēr nebūtu piešķirams lielākais amatu skaits valdībā, jo “viņi var teikt ko grib, bet mēs neuzskatām, ka viņiem ir 23 balsis”.

Kuluāru sarunās “atnāk viens, otrais, trešais, un mēs redzam, ka tās intereses tur ir dažādas”, skaidroja Brigmanis.

Par savu atbildi Kučinskim „Vienotības” frakcija lems pirmdien pulksten 9.30. Savukārt piektdien visas trīs partijas, arī Nacionālā apvienība, nāks kopā, lai strādātu pie valdības deklarācijas uzmetuma. Kučinska sākotnējais piedāvājums ceturtdien izsūtīts visiem partneriem, un tagad tie nāks ar sev būtiskiem papildinājumiem.

Jau ziņots, ka pēc premjeres Laimdotas Straujumas (“Vienotība”)  demisijas 7.decembrī, koalīcijas partijas apgalvoja, ka valdības veidošana jāuzņemas “Vienotībai”, taču nespēja vienoties par premjera amata kandidātu, tādēļ  prezidents šim postenim nominēja ZZS pārstāvi   Māri Kučinski.

Sarunās par valdības veidošanu “Vienotība” nosauca sešas ministrijas, kuru vadību tā vēlētos uzņemties jaunajā valdībā, arī Tieslietu ministriju, ko iepriekš Solvita Āboltiņa nodēvēja par vienu no "sarkanajām līnijām". Atbildot uz to, Nacionālā apvienība šādu paziņojumu nodēvēja par atriebību

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti