Vidusskolēniem būs jāraksta monitoringa darbi

Jau trešdien, 1. novembrī, vidusskolēniem sāksies pieteikšanās obligāto valsts pārbaudes darbu kārtošanai. Šogad 10. un 11. klašu skolēniem pirmoreiz būs jākārto arī monitoringa darbi kādā no dabaszinātņu kursiem – fizikā, bioloģijā, ķīmijā vismaz optimālajā līmenī vai dabaszinībās vispārīgajā līmenī, paziņoja Valsts izglītības satura centrs (VISC).

Monitoringa darba mērķis ir palīdzēt eksāmena satura veidošanā, kas pēc diviem gadiem vidusskolu beidzējiem jau būs obligāts.

Taču tie 11. klašu skolēni, kas jau šobrīd skaidri zina, ka 12. klasē kārtos augstākā līmeņa eksāmenu fizikā, ķīmijā vai bioloģijā, var monitoringa darbu nepildīt, taču aizliegts tas nebūs.

"Monitoringa darbus vērtēs izglītības iestādē, un Valsts izglītības satura centrs aicinās dažām skolām šos darbus iesniegt, bet ar tādu domu, ka mēs gribam precizēt monitoringa darbu saturu, gribam precizēt monitoringa vērtēšanas kritērijus. Tātad darbi tiks pārvērtēti, lai uzlabotu nākamo gadu darbu kvalitāti," paskaidroja VISC Vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vadītājs Kaspars Špūle.

Monitoringa darba paraugs tiks publicēts novembra beigās VISC mājaslapā.

Paredzēts, ka tie notiks dažādos aprīļa datumos, taču patlaban tiek veikti grozījumi noteikumos, lai tie notiktu vienā dienā. Tāpat kā pārējos obligātajos valsts pārbaudījumos, arī monitoringa darbos, lai tos nokārtotu, būs jāiegūst vismaz 15% vērtējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti