Valsts kompensēs zāles arī pret migrēnu, dzemdes leiomiomu un atopisko dermatītu

Kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas papildu diagnozes – dzemdes leiomioma un migrēna, savukārt atopisko dermatīta gadījumā zāles tiks apmaksātas arī pieaugušajiem, paredz valdības otrdien, 31. oktobrī, apstiprinātie noteikumi.

Veselības ministrija paziņojumā medijiem informēja – lai pacienti kompensējamās zāles saņemtu pēc iespējas ātrāk, Nacionālajā veselības dienestā ir izvērtētas zāles šo diagnožu gadījumā un veiktas nepieciešamās izmaiņas.

Valdības apstiprinātie notiekumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas "Latvijas Vēstnesī".

Veselības ministrija norādīja, ka pašlaik arī notiek darbs pie jaunu zāļu iekļaušanas kompensējamo zāļu sarakstā. 

Uzlabojot zāļu pieejamību, pacientiem uzlabosies veselība, dzīves kvalitāte un darbaspējas. Migrēna ir viena no pasaulē izplatītākajām slimībām, ar ko pamatā slimo cilvēki darbaspējīgā vecumā. Tā ietekmē cilvēku dzīvi, traucējot paveikt ieplānoto gan profesionālajā, gan privātajā dzīvē. 

Pēc ārstu aplēsēm tikai daļa migrēnas pacientu Latvijā lieto nepieciešamās zāles. 

Dzemdes leiomioma ir visbiežāk sastopamais labdabīgais reproduktīvās sistēmas audzējs sievietēm, patlaban ārstēšanu kompensē ķirurģiskai ārstēšanai, bet turpmāk tiks nodrošināta arī alternatīva iespēja, kas būs valsts apmaksāta.

Atopiskā dermatīta gadījumā zāļu kompensācija tiek nodrošināta bērniem līdz 18 gadu vecumam, bet turpmāk zāles apmaksās arī pieaugušajiem.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti