Partiju reitingi: «Jaunā Vienotība» atgriežas līderpozīcijā, atbalsts kāpj arī ZZS, «Progresīvajiem» kritums

Jaunākie SKDS partiju reitingi rāda, ka "Jaunā Vienotība" oktobrī atguvusi līderpozīciju, ko tā pēc aptuveni pusotra gada bija zaudējusi septembrī, piekāpjoties Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS). Oktobrī premjeres Evikas Siliņas pārstāvētais politiskais spēks piedzīvojis reitingu kāpumu, arī valdībā vairāk nekā mēnesi strādājošā ZZS audzējusi vēlētāju atbalstu, bet trešā koalīcijas partnere – "Progresīvie" – piedzīvojusi atbalsta kritumu.

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma veidotie partiju reitingi rāda, ka gandrīz trešdaļa aptaujāto nezinātu, par ko balsot, ja Saeimas vēlēšanas notiktu rīt, bet gandrīz 13% teikuši, ka vēlēšanās nepiedalītos.

Partiju reitingi oktobrī
Partiju reitingi oktobrī

No partijām lielākais atbalsts – 9,5% – ir "Jaunajai Vienotībai", kas ir pieaugums, salīdzinot ar septembri, kad par to būtu balsojuši 7,7% aptaujāto.

Atbalsts pieaudzis arī otrajā vietā esošajai Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS) – šim spēkam oktobrī to pauduši 8,7% vēlētāju (septembrī – 8,3%). Trešajā vietā un arī ar kāpumu ir Nacionālā apvienība, kurai atbalstu pauduši 7,1% aptaujāto (septembrī – 6,3%).  

Tad ar nelielu kritumu seko opozīcijā esošā partija "Latvija pirmajā vietā" – 6,9% potenciālo vēlētaju balsu (septembrī – 7,1%).

Arī koalīciju veidojošajiem "Progresīvajiem" atbalsts mēneša laikā samazinājies – līdz 6,1% (septembrī – 7,4%).

"Stabilitātei!" oktobrī bijis 5,4% atbalsts un neliels pieaugums, salīdzinot ar septembri, kad par to būtu gatavi balsot 5% vēlētāju. Nemainīgi – 5% – balsu sola "Apvienotajam sarakstam".

No partijām, kas patlaban nav pārstāvētas Saeimā, "Saskaņai" oktobrī ir neliels kritums – 3% (septembrī 3,3%), partijai "Suverēnā vara" – 1,5%, tikpat "Konservatīvajiem", kas nu atkal kļuvuši par "Jauno konservatīvo partiju". Par Latvijas Krievu savienības un Centra partijas apvienību "Pamats LV" balsi dot gatavi 1,4%, savukārt "Kustību "Par!"" – 1,3%, "Latvijas attīstībai" – 1,2%, bet kādreizējo "Katram un katrai", kas tagad kļuvusi par "Platforma 21", – 0,5% aptaujāto.

Partiju reitingi
Partiju reitingi

Pārrēķinot aptaujas datus iespējamā vēlēšanu iznākumā un ņemot vērā arī vēlētāju apņēmību balsot, līdera pozīcijās joprojām būtu "Jaunā Vienotība", tad ZZS, Nacionālā apvienība. 5% barjeru pārvarētu arī "Latvija pirmajā vietā", "Progresīvie", "Stabilitātei!" un "Apvienotais saraksts". Taču tikai pusprocentu zem 5% barjeras būtu "Saskaņa". Pārējām partijām pagaidām iekļūšanai Saeimā vēlētāju atbalsta nepietiktu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti