No 6000 tonnām dažāda veida atkritumu atbrīvota teritorija Rīgā, Imantā

No būtiska un ilgstoša piesārņojuma attīrīta industriālā teritorija Kurzemes prospektā 3, Rīgā, informēja Valsts vides dienests (VVD). Kopumā teritorijā atradās aptuveni 6000 tonnu dažāda veida atkritumu, tostarp bīstamie atkritumi.

Kā norādīja VVD, teritoriju ilgstoši piesārņojuši nomnieki, tāpēc industriālo teritoriju īpašnieki aicināti atbildīgi organizēt savu īpašuma pārvaldīšanu un pārliecināties, vai nomnieki darbojas saskaņā ar nomas līgumu un ir saņēmuši nepieciešamās atļaujas atkritumu apsaimniekošanai.

"VVD regulāri saskaras ar situācijām, kad teritoriju nomnieki rada ne vien vides piegružojumu, bet jau vides piesārņojumu. Šāda nomnieku rīcība rada potenciālus riskus un sarežģījumus tālākai īpašuma attīstīšanai, ja teritorija tiek iekļauta piesārņoto un potenciāli piesārņoto vietu reģistrā.

Neveicot piesārņojuma ierobežošanas un likvidēšanas pasākumus savlaicīgi, paredzamās izmaksas piesārņojuma izpētei un apsaimniekošanai būtiski pieaug," norādīja VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktors Kalvis Avotiņš. 

Šajā teritorijā iepriekš vairākkārt konstatēta prettiesiska būvniecības un sadzīves atkritumu apsaimniekošana, ko organizēja dažādas personas. Pamatojoties uz to, teritorija ilgstoši bijusi iekļauta VVD problēmobjektu sarakstā.

Teritorijā notikusi arī atkārtota pretlikumīgi uzglabāto atkritumu degšana. Ar mērķi saukt pārkāpējus pie atbildības un panākt atkritumu izvešanu no teritorijas, VVD sadarbībā ar Valsts policijas un Rīgas valstspilsētas atbildīgajām struktūrām vairākkārt pret iesaistītajām personām vērsa likumā paredzētos administratīvos ietekmēšanas līdzekļus. 

2022. gada beigās tika izstrādāta piesārņojuma izpētes programma un uzsākti sagatavošanās darbi atkritumu izvešanai no objekta teritorijas, informēja VVD. 2023. gadā organizēti atkritumu atrakšanas un pāršķirošanas darbi, to izvešana no objekta teritorijas un nodošana atkritumu tālākai apsaimniekošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti