Skrundā cilvēki priecīgi par ikdienas vilcienu satiksmes atjaunošanu starp Liepāju un Rīgu

No pirmdienas, 31. jūlija, tiek atjaunota ikdienas vilcienu satiksme starp Liepāju un Rīgu. Virzienā no Liepājas pirmā stacija, kur varēs iekāpt pasažieri, būs Skrunda. Latvijas Radio stacijā uzrunātie cilvēki atzina, ka ir priecīgi par ikdienas vilcienu satiksmes atjaunošanu starp Liepāju un Rīgu.

Skrundā cilvēki priecīgi par ikdienas vilcienu satiksmes atjaunošanu starp Liepāju un Rīgu
00:00 / 04:32
Lejuplādēt

Pirmais vakara reiss gaidāms no Rīgas uz Liepāju, bet jau no otrdienas, 1. augusta, vilciens agri no rīta plkst. 5.00 izbrauks no Liepājas uz Rīgu, kur vilciens pienāks plkst. 8.04. Tikmēr Liepāja nodrošinās liepājniekiem iespēju nokļūt uz agro vilciena reisu ar autobusiem un tramvaju.

Papildus svētdienās tiks saglabāti jau esošie reisi pēcpusdienā no Rīgas uz Liepāju un vakarā no Liepājas uz Rīgu.

Brauciens ar vilcienu būs līdz pat pusstundai īsāks par braucienu ar autobusu. 

Skrundas stacija ir pirmā Kurzemē, kur vilciens apstājas, izbraucot no Liepājas. Rīta agrumā te nebūt nav kluss. Viena pēc otras piebrauc mašīnas. Latvijas Radio satiek arī sievieti no Lielvārdes, kuru no Aizputes uz Skrundu atveduši radinieki. Iveta stāsta, kāpēc izvēlējusies braukt uz Rīgu ar vilcienu.

"Biju ciemos pie māsas, pie mammas. Izmantoju šo pakalpojumu. Skatoties pēc laika, tas ir ērtāk. Ir braukts arī ar autobusu, bet tad ir cits laika patēriņš. Manuprāt, izdevīgi un ērti, cilvēki izmantos šo iespēju," uzskata Iveta.

"Mēs esam priecīgi par vilcienu," saka Skrundas stacijas priekšniece Ilze Kronberga. Viņa uzsver, ka vilcienu vasarās bieži vien izmanto riteņbraucēji no ārvalstīm. Arī šajā rītā stacijā vilcienu gaida vairāki tūristi no Beļģijas, kuri pauda prieku, ka tagad vilciens šajā maršrutā būs katru dienu. Tikmēr stacijas vadītāja atceras notikumus, kad pasažieru vilciens savulaik pārstāja kursēt.

"Kad mana mamma strādāja uz dzelzceļa, viņa teica, ka tad, kad gāja pēdējais vilciens, viņa esot raudājusi, tas bija emocionāls brīdis, kad aizgāja pēdējais pasažieru vilciens," atzīst Skrundas stacijas priekšniece.

Skrundas staciju bieži vien izmantojuši arī cilvēki no Kuldīgas un tuvākās apkārtnes. Arī sestdienas rītā, kad Latvijas Radio uzrunā pasažierus Skrundā, tur ir sieviete ar diviem bērniem. Vilcienu viņi izmanto pirmo reizi.

"Braucam no Aizputes. Tur mums vispār transporta tikpat kā nav. Es domāju – ar diviem bērniem kāpt Skrundā autobusā... tad es labāk izvēlos vilcienu.

Ja braucam nedēļas vidū, ja vajag nokļūt pie ārsta Rīgā, ļoti ērti.

Tad visu var iziet, ko vajag," atzina uzrunātā sieviete.

Skrundas pilsētas un Skrunda pagasta pārvaldes vadītāja Guna Skrebele atceras, ka arī pati, būdama studente Jelgavā, tieši izmantojusi vilcienu. Kaut arī Skrundai cauri aizvijas Liepājas–Rīgas šoseja, vilciens būs nozīmīgs transporta līdzeklis nokļūšanai Rīgā arī cilvēkiem no apkārtnes.

"Ja braucam no perifērijas uz savu galvaspilsētu... Bieži vien ir dokumentu kārtošanas, medicīnas pakalpojumi vai tikšanās, un ir svarīgi no rīta puses tikt Rīgā, lai tiktu atpakaļ. Vēl pirms bija izziņoti laiki, cilvēki jau sprieda: ja būs pusdienlaikā, tad mums to vilcienu nevajag, bet, ja no rīta, tad gan!" stāsta Skrebele.

Ņemot vērā AS "Pasažieru vilciens" ieviesto vilciena Liepāja–Rīga–Liepāja agro atiešanas laiku plkst. 5.00 no rīta, Liepājā, sākot no 1. augusta, organizēti papildu sabiedriskā transporta reisi.

"Pašvaldība izveidos eksperimentālos reisus, autobusa maršruts Nr.3 un Nr.6, kuri sāksies puspiecos, un būs arī tramvaja papildu reiss puspiecos. Tā kā būs papildu transports, ar ko nokļūt uz pasažieru vilcienu," stāstīja Liepājas valsts pilsētas izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš.

Autotransporta direkcijas (ATD) Sabiedriskā transporta plānošanas nodaļas vadošais maršrutu tīkla plānotājs Tomass Beikulis uzsver, ka, pateicoties "Latvijas dzelzceļam" un "Pasažieru vilcienam", šobrīd ir iespējams īstenot regulāru satiksmi starp Liepāju un Rīgu.

Ir uzlabots sliežu ceļš, līdz ar to samazināts ceļā pavadītais laiks. Tas var mainīt arī reģiona iedzīvotāju paradumus.

"Galvenokārt uzlabosies pavadītais laiks ceļā, jo, piemēram, no Skrundas līdz Rīgai varēs aizbraukt apmēram par 20 minūtēm ātrāk, savukārt no Saldus apmēram par 17 minūtēm ātrāk. Vienlaikus Saldū, Bikstos un Dobelē esam konstatējuši maršrutus, kur varētu pieskaņot vilciena pienākšanas un atiešanas laikiem, līdz ar to uzlabotos sasniedzamība pasažieriem, kuri izmanto autobusu Kroņauce–Dobele, Jaunpils–Biksti–Dobele vai Saldū, Draudzība–Druva," klāsta Beikulis.

Saistībā ar izmaiņām vilciena satiksmē plānots, ka varētu tikt atcelti divi autobusu reisi starp Rīgu un Liepāju, kā arī būs izmaiņas maršrutā Rīga–Dobele.

ADT pārstāvis uzsver, ka izmaiņas autobusu maršrutu skaita ziņā gaidāmas no septembra un par to vēl tiks diskutēts. Reisus maršrutā Rīga–Liepāja "Pasažieru vilciens" izpildīs ar 210 sēdvietu trīs vagonu dīzeļvilcieniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti