Dienas ziņas

Liepājā pēc attīrīšanas iekārtu avārijas būvē pagaidu cauruļvadu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rīko jaunsargu rekrutēšanas nometni

Jaunsargu rekrutēšanas nometnē bērni sporto un apgūst izdzīvošanas prasmes

Lai veicinātu bērnos interesi par Jaunsardzi, ik gadu vairākās Latvijas vietās norisinās jaunsargu rekrutēšanas nometne Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru un darbinieku bērniem pamatskolas vecumā. Šodien tāda noslēdzās Rucavā, kurā pulcējās 20 dalībnieku. Nometnē bērni apguva izdzīvošanas prasmes lauku apstākļos, kā arī piedalījās dažādās sportiskās aktivitātēs.

Lielākajai daļai no 20 karavīru bērniem šī ir pirmā pieredze šaušanā, taču daži no viņiem jau zina, ka vēlas saistīt savu nākotni ar armiju. 

Nometnes dalībnieks Ernests pastāstīja, ka gribētu mācīties Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālajā vidusskolā, kas viņu ieinteresējusi. "Vēlāk, kad izaugšu, es vēlos arī pats kļūt kā armijnieks," sacīja Ernests. Viņš šādās nometnēs piedalījies vairākas reizes un Jaunsardzē iet trīs gadus.

Jaunsardzes centra instruktore Iveta Razma-Lībeka novērojusi, ka

visvairāk dalībniekus saistot tieši aktīvās nodarbības, orientēšanās, laivošana un dažādas komandas spēles.  

"Tas ir mūsu "straikbola" ierocis, tā nav ne pneimatika, ne darbojas uz baterijām. Plastmasas bumbiņas. Protams, jaunsargam un arī jaunsarga kandidātam ir nepieciešama šī ieroča apmācība, kas ir notikusi jau pirms tam. Tātad komunikācija, sadarbība, un veicinām šo pilsonisko apziņu, ka tas mums ir nepieciešams līdz kādai situācijai, lai spētu par sevi parūpēties," pastāstīja Razma-Lībeka.

Daļa no nometnes dalībniekiem Jaunsardzē darbojas vairākus gadus, bet citi vēl tikai plāno iesaistīties. Tādi nodomi ir pamatskolas audzēkņiem Ralfam un Vestardam, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar militāro karjeru. 

Ralfu piedalīties nometnē motivējusi iespēja gulēt teltī un "Airsoft" [militārās spēles] spēlēšana. 

Savukārt Vestardu motivējusi mamma, kura dienē Zemessardzē, un tētis, kurš darbojas NBS Jūras spēkos.

Bērni nometnē pavadīja četras dienas, kuru laikā bija jāapgūst ne tikai šaušana, bet arī daudzas citas mācības. 

Nometnes dalībniekam Sandim visvairāk paticis airēt laivu. Arī šaut patīkot, kaut tēmēt tik labi vēl neizdodas. Tikmēr nometnes dalībniece Evija priecājas par dabas un citu bērnu iepazīšanu.

Šovasar Latvijā norisinās kopumā 13 šādas jaunsargu rekrutēšanas nometnes, aptverot visus reģionus. Tās organizē Jaunsardzes centrs sadarbībā ar NBS. Atšķirībā no citiem gadiem atsevišķās nometnēs piedalās arī Valsts policijas darbinieku bērni. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti