Jaunievēlētais prezidents Rinkēvičs: gribētu, lai mana kabineta durvis vienmēr vaļā cilvēkiem ar problēmām

Jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs vēlētos, lai viņa kabineta durvis būtu vaļā cilvēkiem, kuriem ir problēmas, un, ja ir kopīga izpratne, ka tās jārisina, viņš arī varēs rīkoties.

"Es gribētu, lai būtu tāda situācija, ka mana kabineta durvis ir vaļā, kad cilvēkiem ir kāda problēma. Ne vienmēr tas nozīmē, ka piekristu argumentiem, bet lai cilvēkiem būtu sajūta, ka viņi tiek uzklausīti, un, ja ir kopīgs viedoklis, tad ir arī reakcija," intervijā Latvijas Radio pauda Rinkēvičs.

Viņš gan atgādināja, ka galvenie darītāji kādu problēmu risināšanā būs valdība un ministri vai Saeima, bet viņš kā prezidents varēs katalizēt problēmas un censties panākt rezultātus.

Savukārt runājot par prezidenta likumdošanas iniciatīvām, Rinkēvičs pauda, ka pirms likumprojektu iesniegšanas nepieciešams runāt ar frakcijām, deputātiem, lai saprastu, vai spēj viņus pārliecināt, ka piedāvātais ceļš ir pareizs, iespējams, nepieciešami kādi precizējumi, ko var izdarīt.

Rinkēvičs arī sacīja, ka savā darbībā prezidenta amatā noteikti gribēs atbalstīt projektus, kas ir zinātnes un uzņēmējdarbības mijiedarbība, kas veicina augsto pievienotās vērtības produktu veidošanu, un lobēt valsts ekonomiskās intereses.

Savukārt, ja viņš redzēs, ka ir pieņemts likums, "kas ir samudžināts", ja iebildumi pret to ir pamatoti, Rinkēvičs izmantos iespēju nodot to atpakaļ izskatīšanai Saeimā.

KONTEKSTS:

Trešdien, 31. maijā, Saeima 3. vēlēšanu kārtā ar 52 balsīm par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuru amatam virzīja koalīcijas partija "Jaunā Vienotība".

Valsts prezidenta vēlēšanas Latvijā notiek ik pa četriem gadiem. Pašreizējā prezidenta Egila Levita pirmais pilnvaru termiņš beigsies šā gada 8. jūlijā. Viņš atkārtoti vairs nekandidēja uz šo amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti