KNAB noteicis naudas sodus 15 partijām par finansēšanas pārkāpumiem aizpērn

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), pārbaudot politisko organizāciju pārskatus un finansiālo darbību, lēmis pie administratīvās atbildības saukt 15 partijas, informēja KNAB.

KNAB pārbaudīja 61 politiskās partijas un to apvienības biedru naudu, iestāšanās naudu, ziedojumu un valsts budžeta finansējuma izlietošanas atbilstību Partiju finansēšanas likuma prasībām.

2021. gadā desmit politiskajām partijām un to apvienībām tika piešķirti un izmaksāti 4,5 miljoni eiro valsts budžeta finansējums.

Un gandrīz visu šī finansējuma summu politiskie spēki izlietojuši.

Saskaņā ar KNAB iesniegto informāciju politiskie spēki 2021. gadā ziedojumos kopumā saņēmuši 1,45 miljonus eiro. Savukārt iestāšanās naudās un biedru naudās, kas tās maksātājam pārsniedz vienu minimālo mēnešalgu kalendārajā gadā, partijām iemaksāti kopsummā 96 tūkstoši eiro.

Pārbaudot šo pozīciju gada pārskatos, KNAB konstatēja nebūtiskus pārkāpumus – vairākos gadījumos nav bijusi ievērota saņemto ziedojumu iesniegšanas kārtība, kā arī ticis pieņemts pretlikumīgs finansējums.

Pārbaužu laikā KNAB konstatēja, ka 2021. gadā 15 politiskās partijas un to apvienības, no kurām piecas saņēmušas valsts budžeta finansējumu, nav ievērojušas likumā noteiktās prasības. Visbiežāk pieļautais pārkāpums saistīts ar nenorēķināšanos par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem 90 dienu laikā no dienas, kad iestājies samaksas termiņš.

Tas likuma izpratnē tiek pielīdzināts aizņēmumiem, ko politiskajām partijām un to apvienībām ir aizliegts ņemt un kas jāatmaksā valsts budžetā. Šādu pārkāpumu pieļāvuši deviņi politiskie spēki, parādsaistībās uzkrājot kopumā 169 tūkstošus eiro.

Tāpat KNAB konstatēja, ka atsevišķi politiskie spēki nav ievērojuši vienas minimālās mēnešalgas ierobežojumu attiecībā uz valsts amatpersonas atalgojuma segšanu. Nav arī ievērots ierobežojums vienai mērķu grupai izlietot ne vairāk par 60% no attiecīgajā gadā saņemtā valsts budžeta finansējuma, kā arī

vienā gadījumā politiskais spēks nav rīkojies lietderīgi ar valsts budžeta līdzekļiem.

Papildus KNAB informēja, ka 11 partijas, kuru darbība turpinās, valsts budžetā nav iemaksājušas KNAB administratīvo pārkāpumu procesos iepriekš piemērotos naudas sodus un nav veikušas finanšu līdzekļu atmaksu kopsummā 143 tūkstoši eiro. Nemainīgi kopš iepriekšējā perioda 11  partijām, kuru darbība ir izbeigta un kuras atrodas likvidācijas procesā, ir 872 tūkstošu eiro parādsaistības ar valsti par KNAB pieņemtajiem lēmumiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti