Dienas ziņas

Latvijas Banka tuvākajos gados Latvijai prognozē mērenu izaugsmi

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Atklāj RSU Farmācijas studiju un pētniecības centru

«Gaidītākais studiju gada notikums» – RSU atklāj Farmācijas studiju un pētniecības centru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Medicīnas un farmācijas studenti tikuši pie jaunas laboratorijas – Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) piektdien, 31. martā, svinīgi atklāts jaunais farmācijas studiju un pētniecības centrs. Centrs ir apjomīgākā un tehniski sarežģītākā ēka, kas tapusi augstskolas 70 gadu ilgajā vēsturē.  

Jaunais komplekss būs mājvieta Farmācijas ķīmijas katedrai, Farmakoloģijas katedrai un Lietišķās farmācijas katedrai. Ēkā paredzētas studiju telpas un laboratorijas studentiem, kā arī zinātnes attīstībai tik būtiskā Gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorija, tā veidota, ievērojot rūpnieciskās farmācijas nozares principus.

RSU Farmācijas fakultātes prodekāne Baiba Mauriņa atzina, ka "studentiem tās ir vēl nebijušas iespējas attīstībai".

Tā nav tikai jauna ēka. Šis ir moderns pasaules līmeņa zinātnes centrs, kurā koncentrēties zināšanām un jaunām farmaceitiskām tehnoloģijām, lai palīdzētu izstrādāt inovatīvus risinājumus un radīt jaunas zāļu formas. Tā centra atklāšanā uzsvēra rektors Aigars Pētersons, bet studenti jaunās ēkas atklāšanu dēvē par gaidītāko  studiju gada notikumu.

RSU studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāja Elizabete Maija Liepa uzsvēra, ka "šīs ir inovatīvas telpas, kas nozīmē ceļu zinātnei".

Plašās laboratorijas telpas mudina ne tikai studentus, bet arī pasniedzējus  jauniem eksperimentiem.

Projekta kopējās izmaksas ir 22 miljoni eiro, no kuriem teju 13 miljoni ir RSU finansējuma daļa, bet nedaudz vairāk par 9,1 miljoniem eiro – Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti