Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Neskaidrība par Izraēlas un "Hamās" pamiera nākotni

Intervija ar "Latvijas Valsts ceļu" pārstāvi Annu Kononovu

Sniega dēļ var kavēties avioreisi; sabiedriskais transports Rīgā kavē līdz pat stundai

Ceturtdienas pusdienlaikā sniegs un apledojums joprojām apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Autovadītājiem jārēķinās ar papildu laiku ceļā. Kavējas arī sabiedriskais transports Rīgā un lidmašīnu reisi Rīgas lidostā.

Lidostas dienesti strādā, tīrot sniegu lidlaukā, tomēr ir iespējama atsevišķu reisu kavēšanās. Rīgas lidosta aicina pasažierus sekot aviokompāniju sniegtajai informācijai, kā arī ieplānot papildu laiku ceļā uz lidostu.

Baiba Bartaševiča Feldmane
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Intensīvās snigšanas laikā Rīgā autobusi kavējas pat līdz stundai, informēja "Rīgas satiksmes" pārstāve Baiba Bartaševiča Feldmane. Tramvajiem atsevišķos maršrutos kavējumi ir līdz 15–20 minūtēm, trolejbusiem – 30–40 minūtēm, bet autobusi kavējas 40 minūtes vai atsevišķos maršrutos pat līdz stundai.

Grūtākā situācija ir Dārziņos, Muceniekos un Mangaļsalā.

Brauc prātīgi – ir ziema!

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos ceturtdienas rītā bija iesaistītas 132 VAS "Latvijas Autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības. Savukārt pusdienlaikā uz ceļiem strādāja 107 ziemas tehnikas vienības. Pēc intensīvās snigšanas šonakt un no rīta valsts ceļu tīrīšana un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem veikta jau vairākkārt. 

Turpinoties snigšanai, šodien uz plkst. 12.30 braukšanas apstākļi pa valsts autoceļiem pārsvarā ir apgrūtināti, apmierinoši braukšanas apstākļi ir Liepājas šosejas (A9) posmā no Kalvenes līdz Liepājai un autoceļš Liepāja – Rucava (A11) visā garumā.

Meteorologi brīdina, ka dienas laikā visā valstī turpināsies snigšana, līdz ar to joprojām jārēķinās, ka autoceļi būs sniegoti, arī redzamība būs pasliktināta. Braucieniem ir jāplāno papildu laiks.

Pirms doties ceļā LVC aicina ieskatīties interaktīvajā kartē un iepazīties par braukšanas apstākļiem, tai skaitā, apskatot attēlus no kamerām uz valsts galvenajiem autoceļiem. 

LVC atgādina, ka snigšanas laikā sniega kārta veidojas atkārtoti arī pēc sniega tīrīšanas. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, sākot ar visvairāk noslogotajiem ceļiem ar lielāko satiksmes intensitāti un tad uz pārējiem. Vissarežģītākie braukšanas apstākļi patlaban var veidoties uz valsts vietējās nozīmēs autoceļiem ar pavisam nelielu satiksmes intensitāti. 

Uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nevar novērst ziemu.

Autovadītājiem jārēķinās ar ziemas laikapstākļiem, jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci.  

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem var informēt VSIA "Latvijas Valsts ceļi", zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos "X" un "Facebook". 

Rīgā sniega sega pieaugusi par 15 cm

Savukārt Rīgā naktī uz ceturtdienu sākās spēcīga snigšana un, atbilstoši laika prognozei, tā turpināsies visas dienas garumā. Sniega kārta pilsētas ielās palielinājusies aptuveni par 15 centimetriem, tādēļ pārvietošanās apstākļi gan transportlīdzekļiem, gan gājējiem ir apgrūtināti.

Īsi pēc pusnakts uzsākta pilsētā ielu kaisīšana, un šobrīd visas tehnikas vienības pilsētas ielās devušās trešo reizi. Turpinās pieturvietu, gājēju pāreju zonas un veloinfrastruktūras tīrīšana. No plkst. 3 sākta ietvju tīrīšana, kur iesaistītas 46 tehnikas vienības un septiņas brigādes, kas Vecrīgas ietves attīra, veicot darbu ar rokām.

Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus būt iecietīgiem un ņemt vērā, ka pie šādiem laika apstākļiem sniegs uz ielām atkārtoti parādās ļoti īsā laika periodā, tostarp arī neilgi pēc brauktuvju un ietvju tīrīšanas. Tāpat iedzīvotāji aicināti iespēju robežās izvēlēties veikt darba pienākumus attālināti vai arī savlaicīgi plānot izbraukšanas laiku un maršrutu, rēķinoties, ka ceļā var nākties  pavadīt ilgāku laiku, nekā ierasts.

Ielu un ietvju uzturēšanā iesaistīti visi pašvaldības dienesti un pieejamā tehnika, tomēr, lai atvieglotu ielu tīrīšanu un mazinātu iespējamos sastrēgumus, iedzīvotāji aicināti maksimāli izmantot sabiedrisko transportu.

Šodien autovadītāji pilsētas sabiedrisko transportu var izmantot bez maksas, jo spēkā ir tā saucamās puteņa biļetes. Tās var izmantot jebkura pilngadīga persona, brauciena laikā ņemot līdzi automašīnas reģistrācijas apliecību. Autovadītāja apliecībai obligāti nav jābūt līdzi. Automašīnas tehniskā pase apliecina, ka konkrētais transportlīdzeklis tajā brīdī neatrodas satiksmē, kas ir pašvaldības mērķis. Braukšanas atvieglojumus pašvaldība ieviesusi, lai mazinātu satiksmes intensitāti, tādējādi atvieglojot ielu uzturēšanas tehnikas darbu.

Rīgas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departaments informē, ka arī šajā ziemas sezonā ielu braucamo daļu tīrīšanu nodrošina pilnsabiedrība "Daugavas labā krasta uzturētājs" un "Daugavas kreisā krasta uzturētājs". Ziemas uzturēšanas darbus veic 65 tehnikas vienības,  no kurām 34 ir kompleksās ielu tīrāmās un kaisāmās mašīnas.

Uzturētāji Rīgas ielas tīra prioritārā secībā: maģistrālās ielas; ielas, kurās kursē sabiedriskais transports; tilti un pārvadi; veloinfrastruktūra. Pēc tam tiek tīrītas mazākas nozīmes jeb apkaimju ielas. Arī šogad pastiprinātu uzmanību pievērsīs sniega tīrīšanai pie gājēju pārejām un ielu krustojumiem.

Rīga šajā ziemas sezonā turpinās pērn iesākto pāreju uz pašvaldības veiktu ielām piegulošo ietvju mehanizētu tīrīšanu. Šoziem pašvaldība turpina tīrīt ietves Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsargjoslā, un sāk tīrīt un kaisīt pašvaldības ietves pie maģistrālajām un noslogotākajām pilsētas ielām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti