Skrundas pievārtē būvēs bāzi obligātā aizsardzības dienesta karavīru izvietošanai

Skrundas pievārtē, attīstot poligonu "Mežaine", par vairākiem miljoniem eiro uzbūvēs bāzi, kurā tuvākajos gados plānots izvietot vairāk nekā 600 valsts aizsardzības dienesta (VAD) karavīrus, kā arī virsniekus un instruktorus.

Aizsardzības ministrijas 7. novembrī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā prezentētie materiāli liecina, ka attiecībā uz VAD infrastruktūru un plānoto kapacitāti pēc 2025. gada 600 VAD karavīri tiks izvietoti arī "Mežainē", bet 550 – Lūznavas un 150 Alūksnes bāzēs. 400 VAD karavīrus plānots izvietot Vecbebru tehnikumā līdz  brīdim, kad topošajā Sēlijas bāzē tiks sasniegta 1200 VAD karavīru kapacitāte, kas varētu notikt pēc 2027. gada.

Ministrijā pastāstīja, ka patlaban poligonā "Mežaine" (bijušais padomju armijas objekts Skrundas lokators) karavīri un zemessargi uzturas uz mācību laiku un pieejamās telpās nav apkures un ūdens. Plānots, ka tuvāko gadu laikā tiks renovētas bijušās kazarmu ēkas, izveidota sporta zāle un ēdnīca.

Lai arī plānotā kapacitāte pēc 2025. gada šajā bāzē būs 600 VAD karavīru, kopējais dislocēto karavīru skaits būs lielāks, jo bāzē uzturēsies arī virsnieki un instruktori, kuri nodarbosies ar VAD karavīru apmācību.

Kaut gan bāzes, kurās būs izvietoti VAD karavīri, atrodas dažādās Latvijas vietās, ministrijā norādīja, ka, piesakoties brīvprātīgi VAD, rekrūtis var norādīt savas prioritātes un iespēju robežās viņš tiek nosūtīts uz sev vēlamo vietu.

KONTEKSTS:

2018. gada janvārī Aizsardzības ministrija no toreizējās Skrundas novada pašvaldības pārņēma poligona "Mežaine" teritoriju, lai nodrošinātu īpašuma izmantošanu valsts aizsardzības uzdevumu īstenošanai, veidojot reģionālo poligonu.

Pēc Krievijas armijas aizvākšanās no minētās teritorijas 90. gados daļa armijas pilsētiņas ēku bija saglabājušās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti