Dienas ziņas

Dienvidkurzemes novadā uzstāda piemiņas zīmes trim pilskalniem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rosina skolās aizliegt viedierīces

Rosina skolās aizliegt viedierīces

Sākumskolā un pamatskolā jāaizliedz viedierīču lietošana, jo tās pasliktina skolēnu sekmes, mazina personības attīstību, kā arī veicina vardarbības idealizēšanu sociālajos tīklos, uzskata Valles pamatskolas direktors Jānis Viegliņš, kurš vietnē Manabalss.lv aicina vākt parakstus grozījumu veikšanai likumos. Daļa skolu Liepājā šādu ideju atbalsta, bet ir arī pretinieki. 

Liepājas 5. vidussskolā jaunāko klašu skolēniem jau tiek ierobežota viedierīču izmantošana. Pirms mācību stundas telefoni jāieliek speciāli tam paredzētā kastītē uz skolotāja galda. 

"Mūsu skolā ir pilnīgi katrā klasē īpaša vieta, kur šos telefonu var novietot. Jāatzīst, ka mana šī kastīte ir pārtapusi par vietu, kur skolotāji glabā savus sīkumus, jo nekad nav bijusi tāda vajadzība, ka tiešām kādam vajadzētu telefonu atņemt. Skolēns zina – ienākot skolā skaņa ir izslēgta, telefons ir somā," teic Liepājas 5. vidusskolas 3. klases audzinātāja Andra Vilcāne.

Aptaujātie skolēni atzina, ka telefonu izmanto bieži – gan izklaidei, gan mācībām. Citreiz pat pārāk daudz, un vairāki no viņiem uzlikuši sociālo tīklu laika ierobežojumu savā ierīcē, citreiz paši, citreiz pēc vecāku ieteikuma.

Viedierīces skolā
Viedierīces skolā

"Man ir uzlikts laiks, kur es varu katru dienu izmantot divas ar pusi stundas. Es nedaudz par daudz izmantoju, un tagad es vairāk eju laukā, makšķerēt ar draugiem," pastāstīja Dominiks.

"Pirms stundām skolotāja liek nolikt, un viņa arī skatās, lai tu neizmanto telefonu. Visi to ievēro, jā. Un tas laikam arī palīdz, jo dažreiz ir tā, ka sēdi stundā un domā – vajadzētu paskatīties telefonā, kas tur notiek," atzina Jasmīna.

Tomēr daudzās citās izglītības iestādēs viedtālruņi sākuši traucēt mācību procesam, tāpēc Valles pamatskolas direktors Jānis Viegliņš vietnē Manabalss.lv sācis vākt parakstus, lai panāktu grozījumus Izglītības likumā, kas aizliegtu pamatskolā un sākumskolā bērniem lietot viedierīces.

"Redz, cik labi mēs esam aizbāzuši bērniem viņu bērnību ar viedierīci. Tas ir ļoti jauki – viņi ir klusi, tā kā gaļas gabaliņi. Sēž, actiņas mirkšķina. Nekādas bērnības. Nekādas komunikācijas, nekā," pauda iniciatīvas autors.

Viņš uzskata, ka pārlieku bieža viedierīču lietošana pasliktina skolēnu atmiņu, ietekmē lasītprasmi un rakstītprasmi.

Iniciatīvu parakstījuši jau vairāk nekā 2200 cilvēku, taču tai ir arī pretinieki.

"Jo vairāk aizliegs, jo vairāk vēlēsies tās [viedierīces] izmantot, jo vairāk sēdēs aiz skolas stūra un spēlēs to spēlīti vai sazināsies," pārliecināta ir J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas skolotāja Sarmīte Sokolovska. 

Arī skolniece Paula uzskata – viedierīces nevajadzētu aizliegt pilnībā, jo ir situācijas, kad telefons ir vajadzīgs, piemēram, lai paziņotu vecākiem, kur atrodies vai ja kaut kas noticis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti