Dienas ziņas

Rosina skolās aizliegt viedierīces

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Pagaidām neslēgs pasažieru retāk pieprasītās dzelzceļa pieturas

Atkāpjas no iedzīvotāju peltās ieceres nākamgad slēgt sešas vilciena stacijas

Sabiedriskā transporta padome nolēmusi tomēr nākamgad vēl neslēgt sešas vilciena pieturas – Cena, Kūdra, Dārziņi, Rumbula, Kaibala un Inčupe. Šāda iecere iepriekš izraisīja vietējo iedzīvotāju iebildumus.

Līdz nākamā gada vidum vēl vērtēs pasažieru plūsmu

Padomē informēja, ka saistībā ar 2024. gadā plānotajiem jaunajiem elektrovilcieniem un intervāla grafika ieviešanu nolemts turpināt izvērtēt pasažieru plūsmu minētajos sešos dzelzceļa pieturas punktos. Tie pagaidām netiks izslēgti no vilcienu kustības sarakstiem.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā ne vien šo pieturas punktu nākotnes attīstības scenārijus, bet arī secinājumus no tikšanās reizēm ar iedzīvotājiem un apkaimju biedrībām.

Līdz ar to atcelts padomes šā gada 18. augusta lēmums, kas uzdeva Autotransporta direkcijai (ATD) līdz 2023. gada beigām neiekļaut minētos dzelzceļa pieturas punktus vilcienu kustības sarakstos. Vienlaikus ATD sadarbībā ar AS "Pasažieru vilciens" uzdots līdz 2024. gada jūnijam veikt pasažieru plūsmas monitoringu, un tā gada jūlija beigās informēt STP par secinājumiem, iekļaujot arī ekspertu pētījumus par Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta plūsmas attīstības tendencēm.

ATD arī jāizstrādā vienota metodoloģija datos balstītai pieejai dzelzceļa staciju un pieturas punktu iekļaušanai vai neiekļaušanai maršrutu tīklā.

Rīgas plānošanas reģionā norādīja, ka pieturvietas "Rumbula" un "Dārziņi" atrodas apkaimēs ar intensīvu dzīvojamo māju un tirdzniecības, rūpniecības un loģistikas centru attīstību. Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs, Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (Nacionālā apvienība) iepriekš aicināja Satiksmes ministriju ne vien saglabāt pieturvietas Rumbulā un Dārziņos, bet arī palielināt reisu skaitu, lai nodrošinātu apkaimju iedzīvotājiem un darbiniekiem ērtības un vēlmi to izmantot ikdienas vajadzībām. 

Iepriekš pieņemtais lēmums, pēc Ratnieka paustā, bijis pārsteidzīgs – atbildīgās iestādes balstījušās uz AS "Pasažieru vilciens" datiem, bet tie neatspoguļo patieso situāciju, jo jau pēdējā laikā bija būtiski samazināts vilcienu reisu skaits, kā rezultātā iedzīvotāji un apkaimē strādājošie savām ērtībām izvēlējās citus sabiedriskā transporta veidus un privāto transportu. 

Vērtējot apkaimju perspektīvo attīstību, Rumbulas, Dārziņu un Inčupes stacijas nākotnē varētu tikt atjaunotas un integrētas Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta sistēmā.

Inčupes gadījumā izvērtēs iespēju staciju izveidot tuvāk apdzīvotajai vietai Saulkrastos. 

Apstiprina izmaiņas autobusu maršrutos

Padome 27. oktobra sēdē arī apstiprināja izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Limbažu, Bauskas, Saldus, Dobeles, Kuldīgas novados un Pierīgā.

  • Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 6684 Limbaži–Viļķene–Salacgrīva izmaiņas divos reisos – uz 4 mēnešu eksperimenta laiku reisi otrdienās pagarināti līdz Korģenei, līdz ar to autobuss plkst. 11.45 izbrauks no Limbažu autoostas, bet plkst. 12.45 izbrauks no Korģenes. Tādējādi Korģenes iedzīvotājiem būs iespējams laicīgāk atgriezties mājās.
  • Saistībā ar jaunā Ķekavas apvedceļa izbūvi precizēts apkārtnē esošo reģionālo autobusu pieturu saraksts. Precīzāka informācija par izmaiņu stāšanās spēkā datumu sekos.
  • Reģionālās nozīmes maršrutos nr. 6847 Rīga–Baldone un nr. 6848 Rīga–Sarma–Baldone reisos virzienā no Rīgas turpmāk pasažieri nevarēs izmantot pieturas "Rāmava" un "Titurga", bet kustības grafikos iekļautas pieturas "Loģistikas centrs" un "Pagrieziens uz Baložiem". Pretējā virzienā – uz Rīgu – reisu kustības sarakstos vairs nebūs pieturas "Rāmava" un "Titurga", bet iekāpt vai izkāpt varēs pieturās "Pagrieziens uz Rāmavu" un "Rāmava". 
  • Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 5432 Rīga–Baloži visos reisos vairs nebūs pieturas "Titurga", bet varēs izmantot pieturu "Kāpu iela".
  • Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 7480 Rīga–Bauska reisos virzienā uz Rīgu vairs nebūs pieturas "Pagrieziens uz Baložiem", bet būs pietura "Pagrieziens uz Rāmavu".
  • Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 7490 Rīga–Skaistkalne precizēti attālumi starp pieturām.
  • Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 7467 Rīga–Vecumnieki autobuss reisā plkst. 22.25 no Rīgas starptautiskās autoostas neapstāsies pieturās "Rāmava" un "Titurga", bet apstāsies pieturās "Loģistikas centrs" un "Pagrieziens uz Baložiem".
  • Vērtējot eksperimentālo reisu rezultātus, nolemts pastāvīgajā maršrutu tīklā iekļaut reģionālās nozīmes maršruta nr. 6742 Saldus–Pampāļi reisu plkst. 15.00 no Saldus autoostas un reģionālās nozīmes maršruta nr. 6316 Kuldīga–Skrunda reisus plkst. 15.40 no Skrundas autoostas un plkst. 16.08 no pieturas "Ieras", kas no pirmdienas līdz piektdienai tiek izpildīti mācību laikā.
  • Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 7488 Bauska–Kroņauce–Dobele pasažieri reisos no Bauskas autoostas plkst. 07.35 un plkst. 16.10, kā arī no Dobeles autoostas plkst. 10.10 un plkst. 18.10 iekļaut pieturu "Tērvete".
  • Saistībā ar aktīvo būvdarbu noslēgšanos Rīgā, Ģenerāļa Radziņa krastmalā, Maskavas ielā un Rīgas starptautiskās autoostas apkārtnē, reģionālās nozīmes maršrutos nr. 6821 Rīga–Ādaži–Kadaga, nr. 6822 Rīga–Ādaži–Podnieki–Garkalne, nr. 6824 Rīga–Ādaži–Carnikava, nr. 6855 Rīga–Kalngale–Carnikava–Kadaga galapunkts tuvāko mēnešu laikā tiks pārcelts no Turgeņeva ielas (pietura "Turgeņeva iela") uz Ģenerāļa Radziņa krastmalu (pietura "Rīga (Spīķeri)"), kā tas bija pirms remontiem.

Nākamā kārtējā ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes sēde plānota 24. novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti