Dienas ziņas

BKUS dārza svētki šogad olimpisko spēļu zīmē

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Pēc 65 kaķu un suņu izņemšanas saimniekam Demenes novadā varētu liegt turēt dzīvniekus

Pēc 65 kaķu un suņu izņemšanas saimniekam Demenes novadā varētu liegt turēt dzīvniekus

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pieļauj, ka saimniekam, kura īpašumā Augšdaugavas novada Demenes pagastā izņemts liels daudzums antisanitāros apstākļos turētu novārgušu suņu un kaķu, varētu piemērot sodu – liegt viņam dzīvnieku turēšanu. Saimnieks gan savu atbildību noliedz, vaino citus, un teritorijā atkal atrodas dzīvnieki.

Brīdinājums!

Sižetā redzami nepatīkami skati.

65 izņemtie mājdzīvnieki joprojām atrodas karantīnā patversmē "Otrā māja". Vecuma un veselības stāvokļa dēļ viens no suņiem eitanizēts.

"Daži suņi vienkārši pēc tā, kad mēs nogriezām viņiem nagus, sāka staigāt! Vienkārši sāka staigāt. Kaķus visus uzreiz sterilizējām, vakcinējām. Viņus vispār nevar tagad atpazīt, viņi ir smuki," pastāstīja patversmes vadītājas vietniece Dana Šablinska.

Lai dzīvnieki atkoptos un viņiem sāktu meklēt jaunus saimniekus, vajadzīga vēl vismaz nedēļa.

Šablinska uzsvēra, ka saimnieka nodarījumiem nav nekāda attaisnojuma – veterinārārstu var izsaukt arī uz mājām. Savukārt problēma saimniecībā nemaz neesot atrisināta līdz galam – tur palikuši vēl apmēram 15 kaķi, norādīja patversmes pārstāve. 

Tikmēr dzīvnieku kādreizējais īpašnieks Viktors Savoščenko uzskata, ka informācija un sociālajos tīklos izplatītais video ir speciāli safabricēti pret viņu.

"Es domāju, ka tie kaķi, ko viņa nofotografēja, tie nav mani. Es neticu tam, ka tie ir mani klaiņojošie suņi. Neviens nenomira, bet kaķi, paskatieties, neviens nešķauda, nevar redzēt, ka viņi slimi. Viņi normāli guļ," sacīja Savoščenko.

Vīrietis norādīja, ka klaiņojošus dzīvniekus ved mājās un piebaro uz ielas jau kopš bērnības, kad pieredzēta citu cilvēku vardarbīga attieksme pret ģimenes suni. Viņš vairākkārt uzsvēra, ka apstākļi pasliktinājās, kamēr pats bija slimnīcā:

"Tā, ka sanāca tā, nezinu... [rausta plecus] Viņi [kaķi] atnāca, es viņus baroju. Redzu, ka viņiem ir slikti, es viņus ārstēju, braucu ar viņiem pie ārsta."

Tikmēr PVD Dienvidlatgales pārvaldes vadītājs Dzintars Juškus pastāstīja, ka izņemto kaķu daba esot mežonīga: "Pārvalde veica divas izņemšanas, jo tie kaķi ir mežonīgi.

Sauksim tos par meža kaķiem. Viņi nāk tur tikai ēst. Viņus noķert ir diezgan problemātiski. Suņi tika izņemti visi. Iespējams, ka viņš ir atkal kaut ko atstiepis."

Kā vienīgo ilgtermiņa risinājumu speciālisti turpmāk redz kategorisku aizliegumu turēt dzīvniekus.

Administratīvo lietu PVD plānoja skatīt šonedēļ, taču informācijas apkopošanai un dzīvnieku veselības stāvokļa analīzei nepieciešams vairāk laika.

"Pie atbildības saucamā persona, pirmkārt, neieradās uz lietas izskatīšanu.

Mums ir arī pierādījumi attiecībā uz cietsirdīgu izturēšanos. Pirmreizējā pārbaudē tika konstatēti arī dzīvnieku līķi," pastāstīja Juškus.

Tikmēr dzīvnieku iepriekšējais īpašnieks grasoties ar advokāta palīdzību vērsties par notikušo policijā.

Administratīvo lietu PVD skatīs 14. jūnijā. Valsts policija turpina resorisko pārbaudi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti