Dienas ziņas

Valsts kontrolieris kritizē vietvaras un valsti par trūkumiem sadarbībā un atklātībā

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Zemgalē iedzīvotāji gaida politiķu godīgumu un solījumu pildīšanu

Ko reģionos domā par EP vēlēšanām? Jelgavas pusē cer uz politiķu godīgumu un solījumu pildīšanu

Līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām atlicis nedaudz vairāk par nedēļu. Zemgales pusē aptaujātie iedzīvotāji norāda – svarīgākās īpašības, ko vērtē politiķos, ir godīgums un solījumu pildīšana. Daļai nav arī pārliecības, ka pēc vēlēšanām kaut kas būtisks mainīsies Latvijā.  

Starp aptaujātajiem iedzīvotājiem Jelgavā pārsvarā izskan viedoklis, ka balsot ir jāiet. Tomēr izkristalizējās arī tas, ka nav pārliecības, ka pēc vēlēšanām notiks kādas pārmaiņas. Šobrīd reti kurš ir izlēmis, kuram no politiskajiem spēkiem tiks atdota balss.

"Būtībā būtu jāiet, bet viss jau tāpat standartā aiziet, mēs nekādu brīnumu nevaram sagaidīt," sprieda jelgavniece Santa Pļavniece.

"Kāpēc jāiet balsot? Lai būtu jauni spēki Eiroparlamentā! Pašreiz ir daudz jaunas partijas. Cerams, ka būs nedaudz savādāk," savukārt cerību pauda Jelgavas novada iedzīvotājs Viktors Platonovičs.

Kandidāti tiek vērtēti gan sociālo tīklu platformās, gan mediju vidē, un iedzīvotāji cer, ka līdz ar vēlēšanu norisi tiks pievērsta lielāka uzmanība visiem Eiropas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem. 

"Var vismaz mēģināt iet uz labo! Bija viens… Nu, es "TikTok" redzēju, ka viņš stājas pretī tiem bezdzimuma... nu vai kaut kā tiem… Es piekrītu tam, ka ir tikai divi dzimumi. Es uzskatu, ka to nevajadzētu atļaut," sprieda students Emīls Juris Jansons.

Jelgavas iedzīvotājs Andris savukārt norādīja, ka "ir kandidāti, kuriem būs plusiņi, kuriem būs mīnusi, tā ka viss ir izlemts, bet kādi tie būs, to mēs zināsim pēc vēlēšanām".

Viena no prasībām, ko sabiedrība gaida, – politiķiem jābūt godīgiem un jāpilda vēlētājiem dotie solījumi.

"Tik sola pirms vēlēšanām. Sava programma ir, bet ir tā, ka viņi nāk pie varas un neko nemaina," pauda Viktors Platonovičs.

"Jābūt godīgam vismaz. Var teikt visu ko, bet tā, lai, kā teikt, turētu pie vārda," sacīja students Emīls Juris Jansons.

Jelgavniece Santa Pļavniece norādīja, ka politiķiem jābūt tādiem, "lai tauta uzticētos, tas ir pats svarīgākais. Un arī ne tikai tam kandidātam kā personībai, bet ar darbiem jāpierāda sevi".

"Pirmkārt, lai tie būtu Latvijas patrioti, kas būtu par Latvijas interesēm. Goda vīri un goda sievas tā saucamie!" kritērijus sauca Jelgavas iedzīvotājs Andris.

Pagājušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās 2019. gadā piedalījās vien 33,5 procenti Latvijas vēlētāju no visiem balsstiesīgajiem. Politologi pieļauj, ka šogad, iespējams, aktivitāte varētu būt nedaudz augstāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti