4. studija

Kāda jēga pludmalē no trenažieriem, ja tie aprakti smiltīs?

4. studija

Zīmju valodā. 4. studija

Kādas neērtības rodas, ja ielas remontu veic, nepadomājot par cilvēkiem?

Ķekavā pēc iedzīvotāju sūdzībām sola uzlabot Mazās Senču ielas segumu

Mazajā Senču ielā Ķekavā pašvaldība uzlabojusi ceļa segumu, uz tā uzberot šķembas, palielus dolomīta akmeņus. Taču kājāmgājējiem pa to ir grūti pārvietoties, jo iela nav kārtīgi noblietēta, bet putekļi visu apkārtni padara baltu, logus neesot iespējams turēt vaļā. Pašvaldība sola lietas labā ko darīt tuvākajā laikā.

Ķekavas novadā pašvaldība uzlabojusi ceļus, uz asfalta seguma saberot palielus dolomīta akmeņus. Ziemā, šķūrējot sniegu, akmeņus izstumdīja pa malu malām. Kājāmgājējiem pārvietoties ir ļoti sarežģīti. Tagad daļa no šiem akmeņiem ir sabirzuši, slapjā laikā radot dubļus, bet sausā laikā – putekļus. 

"Mēs kopjam savas teritorijas, stādām puķes, bet viss ir balts! Pašvaldība nereaģē, tik atrunājas, ka uzlabojusi ceļu. Bet ar problēmām jātiek galā mums. Ko darīt?" pie Latvijas Televīzijas raidījuma "4. studija" vērsās vietējā iedzīvotāja.

"Es vispār netieku mājās, man ir normāli apavi kājās, zamša zābaki ar papēdīti... Akmeņi ir sabērti. Es nezinu, pa kurieni lai eju, – pa zaļo zonu, pa pļavu?" vaicā vietējā iedzīvotāja Vita Ramiņa.

Arī citi vietējie iedzīvotāji saskaras ar pamatīgām neērtībām, jo pārvietoties pa ielu normāli nevar. 

"Es vairāk varu komentēt no perspektīvas, kā ir iet ar kājām, braukt ar velosipēdu, braukt ar bērnu ratiem. Iesaku pamēģināt, jo bērns tā no sirds ratos izkratīsies, ka jutīs vēl ilgi. Nē, tas noteikti nav labs variants, varbūt automašīnām tikai, bet arī, ja brauc ar auto, tad tie akmeņi sit pa sāniem un nav patīkami apskādēt," pārdomās dalījās Linda Pavloviča. 

Vissliktākā situācija esot tad, kad ceļš ir tikko nobērts un mašīnas to vēl nav piebraukušas. Arī uzturēties pagalmā vai turēt atvērtus logus nav iespējams, jo, kā garām pabrauc automašīnas, tā paceļas putekļu mākonis. 

"Putekļi ir lielāki, nekā bija pirms tam. Kad tika kaisīta pretputes viela, to uzkaisīja, aizbrauca un nekas netika pēc tam darīts – ne mitrināts ceļš, ne liets virsū ūdens, lai tā pretputes viela strādātu," stāstīja iedzīvotāja Gunda Studere-Priede.

Tiesa, pirms šķembu uzbēršanas Mazā Senču iela bijusi neizbraucama.

"Labāk, lai ir šķembas un put, nekā ir dubļi, kad rudenī un pavasarī vienkārši iestieg mašīnas," piebilda vietējais iedzīvotājs Artis Drēziņš.

Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko ("Izaugsme") raidījumam norādīja, ka Mazā Senču iela vēsturiski ir privātīpašums, taču pērn oktobrī apstiprināts jaunais teritorijas plānojums, ar ko daudzas ielas un ceļi, tai skaitā šī iela, kļuva par pašvaldības nozīmes ielu vai ceļu.

"Tas nozīmē, ka pašvaldība ir tiesīga un arī veic šīs ielas uzlabošanu," paskaidroja Žilko.

Tuvāko divu gadu laikā Mazās Senču ielas segums varētu tikt apstrādāts ar dubulto virsmu, kas faktiski ir lētais asfalts. Tāpat šīs nedēļas laikā šķembu ceļi tiks apstrādāti ar pretputekļu līdzekli, iespējams, arī tiks veikta mitrināšana. "Tad noteikti šī iela būs labāka, jo iepriekš šajā ielā bija daudz dziļu bedru," viņš piebilda.

"Jāņem vērā, ka pašvaldībai šie pašvaldības nozīmes ceļi un ielas ir apmēram 70 kilometru garumā. Mēs 70 kilometru garumā tādu ideālu, gājējiem ērtu ceļa klāju vienkārši nespējam izdarīt," atzina novada mērs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti