Dienas ziņas

NATO atšķirīgi uzskati par Ukrainas uzbrukumiem Krievijai

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

BKUS dārza svētki šogad olimpisko spēļu zīmē

Bērnu slimnīcas dārza svētki šogad olimpisko spēļu zīmē

Latvijas izlases hokejisti, paraolimpieši, muzikāli priekšnesumi un vēl daudz kas cits ceturtdien, 30. maijā, iepriecināja mazos pacientus, viņu ģimenes un medicīnas personālu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) dārza svētkos. Svētki svinēti, lai uzmundrinātu visus.

BKUS dārza svētkos skan bērnu smiekli, čalas un redzams prieks. Šogad tie norisinās sportiskās noskaņās, gaidot vasaras olimpiskās spēles. Arī bez olimpiskās lāpas neiztikt. Kad lāpa iedegta, jādodas pie paraolimpiešiem, kuri paši savām acīm redzējuši arī lielo olimpisko lāpu. Var apskatīt viņu medaļas un pat izjāt ar sportista Riharda Snikus zirgu.

Bērni var izmēģināt arī vieglatlētes Diānas Krūmiņas sporta krēslu, šķēpa vietā aizmetot bumbiņu. Gan lielākiem, gan mazākiem hokeja piekritējiem par prieku kādu bildi var uztaisīt arī ar Latvijas izlases hokejistiem.

"Atnākt, iepazīt bērniņus šeit un satikt visus cilvēkus, kas šeit ir, ir liels gods. Nav pirmā reize! Es atceros, man bija kādi 10 gadi, tad es arī šeit biju un tiešām ļoti labi laiku pavadījām!" sacīja Latvijas izlases hokejists Martins Laviņš.

Dažādajās darbnīcās bērni var gleznot, veidot māla šķīvīšus un arī apskatīties, kā slimnīcā notiek dažādas procedūras.

"Viņi ierauga to, kas viņus sagaida, kā tas notiks.

Šeit viņi izspēlējas bez sāpēm, un tad, kad ir procedūra, tad jau viņi zina, kas viņus sagaida," skaidroja BKUS pārstāve Līva Segliņa.

Ja bērns ir priecīgs, tad arī vecāki laimīgi, apstiprināja mamma Katrīna: "Mēs šeit taisījām operāciju. Viņai bija pirms kāda laika operācija, un mēs atrādāmies atkal. Bet pasākums ir vienkārši unikāls! Un ļoti, ļoti apsveicams! Paldies organizētājiem!"

Dārza svētki mazajiem pacientiem, viņu vecākiem un arī slimnīcas personālam prieku nes jau devīto gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti