Aiztur trīs vīriešus aizdomās par bērnu seksuālu izmantošanu tiešsaistē; noskaidroti 15 potenciālie cietušie

Valsts policija (VP) aizturējusi trīs personas, kuras sociālajos tīklos bija sarakstījušās ar vairākām nepilngadīgām un mazgadīgām personām un pieprasījušas nosūtīt pašizgatavotus seksuāla rakstura materiālus. Izņemto ierīču apskates laikā konstatēta virkne ar sarakstēm, un likumsargiem šobrīd izdevies noskaidrot vismaz 15 potenciālos cietušos. VP pieļauj, ka cietušo skaits varētu būt arī lielāks.

2024. gada februārī, martā un maijā VP darbinieki kriminālprocesa ietvaros aizturēja trīs savstarpēji nesaistītas, agrāk nesodītas, 1993., 2003. un 2005. gadā dzimušas personas aizdomās par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu – par 16 gadu vecumu nesasniegušas personas iesaistīšanu pornogrāfiska rakstura materiāla izgatavošanā (Krimināllikuma 166. panta ceturtā daļa).

Kur ziņot par iespējamu noziegumu?

Ja ir aizdomas, ka bērns iesaistīts seksuāla rakstura aktivitātēs internetā vai esat kļuvis par liecinieku kāda bērna seksuālai izmantošanai internetā, nekavējoties jāziņo Valsts policijai uz tālruni 110.

Par internetā pieejamiem bērnu seksuālu izmantošanas materiāliem jāziņo Drossinternets.lv.

Vecāki un cietušie bērni varat saņemt psihologa atbalstu, zvanot Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Uzticības tālrunim 116111.

Ar Rīgas pilsētas tiesas lēmumu visām aizdomās aizturētajām personām pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. 

Aizturēto personu dzīvesvietās veikta kratīšana, kuras laikā izņemtas ierīces, kas bija izmantotas nozieguma izdarīšanai. To apskates laikā konstatēta sarakste ar vairākiem potenciālajiem cietušajiem. Pie cietušo identificēšanas darbs vēl turpinās, bet

šobrīd noskaidroti ne mazāk kā 15 bērnu sociālo tīklu profili, kuru lietotāji, iespējams, tika pamudināti izgatavot un nosūtīt seksuāla rakstura materiālus.

VP atgādināja, ka šādu noziedznieku noskaidrošanā būtiska nozīme ir arī vecāku vērībai un sniegtajai informācijai. Šajā gadījumā vecāki, pārbaudot bērna telefonu, ziņoja par saraksti ar nepazīstamām personām, kuras pieprasa uzņemt un sūtīt seksuāla rakstura foto un video.

Valsts policija atgādināja, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti