VID lūdz sākt kriminālvajāšanu par 2,6 miljoniem eiro «aplokšņu algās» skaistumkopšanas uzņēmumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) lūdzis sākt kriminālvajāšanu par tā saukto "aplokšņu algu" izmaksu skaistumkopšanas nozares uzņēmumā 2,6 miljonu eiro apmērā, informēja VID.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2023. gada martā Nodokļu un muitas lietu prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtījusi kriminālprocesu pret trim personām par skaistumkopšanas nozares uzņēmumā veiktu grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksu būtiskā apmērā, nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

VID norādīja, ka 2021. gada vasarā dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde atkārtoti apturēja aplokšņu algu izmaksu skaistumkopšanas salonu ķēdē, veicot vairāk nekā 20 kratīšanu kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās un personu dzīves vietās Rīgā, Jūrmalā, Limbažos, Madonā un Liepājā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka uzņēmums, neskatoties uz jau iepriekš sākto kriminālprocesu par identiskiem noziedzīgiem nodarījumiem, saimnieciskās darbības laikā no 2019. gada jūnija līdz 2021. gada maijam

turpināja izmaksāt darbiniekiem grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu darba samaksu 2,6 miljonu eiro apmērā, kā arī izvairījās no nodokļu nomaksas vairāk nekā 2 miljonu eiro apmērā.

Kriminālprocesa ietvaros sākti divi procesi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskajām personām, kā arī uzlikti pieci aresti personu mantai – vairāk nekā 15 miljonu eiro apmērā, proti, uzņēmumiem piederošajām kapitāldaļām un nekustamajiem īpašumiem, kā arī naudas līdzekļiem 9000 eiro apmērā.

Kriminālprocess nosūtīts kriminālvajāšanas sākšanai par darba samaksas noteikumu pārkāpšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā, atgādināja VID.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti