Dienas ziņas

Ģimnāzijas reģionos vēlas saglabāt uzņemšanas kritērijus

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Amatpersonas Ķegumā vērtē plūdu riskus

Plūdu dēļ Augšdaugavas novadā dome lūdz valdību izsludināt ārkārtējo situāciju

Plūdu dēļ Augšdaugavas novada dome lūdz Ministru kabinetu izsludināt ārkārtējo situāciju vairākos novada pagastos. Upēs strauji kāpis ūdens līmenis, un jau vairākas dienas pārplūduši vairāki pašvaldības un valsts ceļi. 

ĪSUMĀ:

  • Augšdaugavas novada dome ārkārtējo situāciju lūgusi izsludināt vairākos pagastos.
  • Ūdens līmenis Daugavā turpina kāpt.
  • Izsludināts oranžās pakāpes brīdinājums Daugavas krastos lejpus Daugavpils.
  • Oranžās krāsas brīdinājums nozīmē arī to, ka var būt nepieciešama evakuācija.

Augšdaugavas novada dome lūgusi ārkārtējo situāciju izsludināt Dvietes, Tabores, Sventes, Nīcgales, Kalkūnes, Līksnas, Bebrenes, Pilskalnes pagastos. 

Pagaidām gan vēl nav zināms, kad valdība varētu šo jautājumu skatīt. 

Turpinoties ūdens līmeņa kāpumam Daugavā, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis oranžās pakāpes brīdinājumu upes krastos lejpus Daugavpils.

Tas izsludināts Augšdaugavas novadā – Daugavas posmā no Līksnas līdz Nīcgalei. Šajā apgabalā prognozēta plašāku teritoriju applūšana gan Daugavas tuvumā, gan tās pieteku lejteces posmos.

Brīdinājums būs spēkā vismaz līdz svētdienai, 2. aprīlim. Sagaidāms, ka tas tiks pagarināts, jo Daugavā gaidāms tālāks ūdens līmeņa kāpums.

Pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe domes sēdē ceturtdien norādīja, ka vēl naktī ūdens līmenis bija stabilizējies, bet pēc plkst.11 atsāka kāpt. Viņš situāciju saista ar hidroelektrostaciju (HES) darbību, jo ūdens līmenis strauji kāpis nedēļas laikā, paceļoties par 5 metriem.

"Pāris pašvaldības ceļi bija applūduši jau otrdien, vakar applūda Sventes pagastā jau valsts ceļš. Gan Krāslavā, gan Piedrujā strauji palielinās ūdens līmenis, tādēļ vēršam valdības uzmanību, ka vairākos pagastos Augšdaugavas novadā jāizsludina ārkārtējā situācija," sacīja Dzalbe.

"Lētākais elektroenerģijas tarifs ir tieši uz Augšdaugavas novada iedzīvotāju rēķina un pašvaldības budžeta rēķina. Ceļus nāksies remontēt mums, nevis "Latvenergo". Ja "Latvenergo" ir gatavi kompensēt visus zaudējumus, ko nodarīs Augšdaugavas novadam, var viņi arī turēt ūdeni, bet diemžēl mums vajadzēs tērēt mūsu budžeta līdzekļus no neparedzētiem gadījumiem, jo gan Dvietē, gan Bebrenē, arī Līksnas pagastā jau būs jāremontē ceļi, kas ir pārplūduši," atzīmēja Dzalbe.

"Latvenergo" HES tehniskais direktors Andris Zēģele savukārt sacīja, ka HES krātuve pašlaik nevar ietekmēt situāciju, "varam pazemināt līmeni, varam palielināt, šajā reģionā nekādas ietekmes nebūs".

Iedzīvotāji aicināti neapmeklēt un nepārvietoties plūdu apdraudētajās teritorijās. Iespējama īpašumu un transporta infrastruktūras applūšana, var tikt traucēta elektroenerģijas un ūdens piegāde, kā arī telekomunikāciju sakari.

Oranžās krāsas brīdinājums nozīmē arī to, ka var būt nepieciešama evakuācija.

Ja plūdi radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, iedzīvotājiem jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.

KONTEKSTS:

Ūdens līmenis Daugavā aizvien paaugstinās, un pavasara pali šoreiz uzmanību liek pievērst situācijai upes augštecē. Augšdaugavas novadā applūduši un tādēļ slēgti vairāki ceļi, ūdens ieskāvis mājas Laucesas pagastā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti