Panorāma

"Sprīdītī" vēl stingrāka kārtība; trijiem tālmācība

Panorāma

Panorāma

Kaķu nams dedzis visos stāvos

Vecrīgā ugunsgrēka dzēšanā Kaķu namā iesaistīti lieli VUGD spēki

Vecrīgā otrdien, 30. janvārī, izcēlies ugunsgrēks Meistaru ielā tā dēvētajā Kaķu namā, kurā atrodas dažādu uzņēmumu biroji, arī Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome. Ugunsgrēka dzēšanā bija iesaistīti lieli glābēju spēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Plkst. 11.53 VUGD saņēma informāciju, ka Meistaru ielā 10/12 Rīgā no piecstāvu ēkas redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkā notiek degšana.

Liesmu izplatīšanās un sarežģītā ēkas plānojuma dēļ dzēšanas darbos iesaistīti plaši glābēju spēki – ap 30 ugunsdzēsēju glābēju ar astoņām autocisternām un divām autokāpnēm.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

VUGD norādīja, ka notikuma vietas tuvumā ir apgrūtināta gājēju un transportlīdzekļu pārvietošanās. 

Cilvēkiem satraukuma nav bijis. Pēc sirēnas atskanēšanas visi pašu spēkiem tikuši ārā, stāstīja uzrunātie.

"Godīgi sakot, mēs domājām, ka kārtējo reizi tā ir viltus trauksme, jo šajā ēkā ik pa laikam atskan viltus trauksme, bet šoreiz tā izrādījās īsta nelaime," atzina Latviešu valodas aģentūras darbiniece Santa.

Pēc divu stundu darba, plkst. 14.04, ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās ierobežot degšanu, kas 262 kvadrātmetru (m2) platībā bija izplatījusies pa visiem ēkas stāviem, fasādi un arī pagalmā.

Ēkas pirmais stāvs dega 25 m2, otrais stāvs – 100 m2, trešais – 10 m2, ceturtais – 3 m2, piektais 4 m2, bet sestais stāvs – 3 m2 platībā, savukārt bēniņi – 2 m2 un ēkas fasāde – 90 m2 platībā. Degšana bija izplatījusies arī pagalma pusē 25 m2 platībā. 

Visvairāk cietis ēkas otrais stāvs un fasāde. 

"Principā liela daļa telpu nav apdzīvotas, pārsvarā ir biroji. Starpstāvu pārsegumos ir degšanas perēkļi, pa ventilācijas šahtām ir izplatījusies uguns. Cietušo cilvēku nav, un telpas arī nav stipri cietušas," sacīja VUGD Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieks Kristaps Kolbergs.

Ugunsgrēks, visticamāk, izcēlies pagalmā, kur atradušās mantas, un izplatījies pa fasādes sienu un komunikācijas šahtām. 

Kaķu nams ir viens no pazīstamākajiem jūgendstila namiem Vecrīgā. Tas savu nosaukumu iemantojis, pateicoties uz ēkas stūra tornīšiem esošajiem kaķiem, kuri redzami, uzmetuši kūkumu un saslējuši astes pirms izšķirošā lēciena. 

Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē uzsvēra, ka detalizēti izvērtēs nama stāvokli, kad būs ļauts piekļūt ēkas cietušajām daļām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti