Skanstes revitalizācijas projektu tomēr plāno pabeigt

Rīgas domes sēdē trešdien, 29. novembrī, lēma piešķirt papildu 9,3 miljonus eiro Skanstes revitalizācijas projektam.

Pirmais būvdarbu līgums starp Pilsētas attīstības departamentu un personu apvienību "RR-eko" tika noslēgts 2020. gada martā, un tos bija plānots pabeigt šā gada decembrī, taču ap pagājušā gada sākumu tika konstatētas problēmas ar neatbilstīgu grunti.

Lai nezaudētu līdz šim iegūto Eiropas Savienības finansējumu, projektu plānots pabeigt līdz nākamā gada beigām.

"Tie, kas mums sniedza pakalpojumu projektēšanā un, iespējams, būvniecībā, nebija tajā augstākajā līmenī, no kā mēs ciešam.

Līdz ar to mēs noteikti vērsīsimies tiesā. Šobrīd ir ekspertīzes veiktas un dažas vēl procesā. Tad, kad būs pilna bilde, mēs to tā neatstāsim," skaidroja Rīgas mērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība").

Projektā ieguldīti jau 10 miljoni eiro un kopējās izmaksas no 19,5 miljoniem eiro pieaugušas par diviem miljoniem –  līdz 21,5 miljonu eiro apmērā.

KONTEKSTS:

Revitalizācijas projektu gatavoja pirms sešiem gadiem, pirmais būvdarbu līgums noslēgts 2020. gada martā. Tolaik privātais investors domāja par koncertzāles izbūvi apkaimē, tādēļ bijis uzdevums apakšzemes komunikācijas ieplānot lielākā dziļumā nekā parasti.

Pērn rudenī nolēma problemātiskās vietas atstāt konsolidācijai jeb ļaut grimt, līdz process noslēgsies. Vietas sakārtošana šiem nolūkiem izmaksās ap diviem miljoniem eiro, bet pēc dažiem gadiem apakšzemes cauruļu tīkli un ielas segums tiks likti no jauna. 

Būvnieks "RR-Eko" norādījis uz projektētāja, bet projektētājs "BRD projekts" – uz būvnieka atbildību. Dome pasūtījusi vairākas ekspertīzes. Vispirms būvprojektam, un nupat izsludināts iepirkums būves ekspertīzei, lai novērtētu izdarīto darbu kvalitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti