Rīgā ceturtdien sabiedriskajā transportā būs puteņa biļetes

Saistībā ar meteorologu prognozēm par naktī uz ceturtdienu gaidāmo sniegputeni Rīgas pašvaldība ceturtdien, 30. novembrī, ieviesīs tā dēvētās "puteņa biļetes". Šajā dienā autovadītāji pilsētas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas.

Ceturtdien par braukšanai sabiedriskajā transportā derīgu dokumentu tiks uzskatīta vieglā transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība jeb automašīnas tehniskā pase. Minētais dokuments kā braukšanai derīgs dokuments jāuzrāda tikai kontroles laikā, tas nav jāuzrāda sabiedriskā transporta vadītājam.

"Puteņa biļetes" var izmantot jebkura pilngadīga persona, brauciena laikā ņemot līdzi automašīnas tehnisko pasi. Autovadītāja apliecībai obligāti nav jābūt līdzi. Automašīnas tehniskā pase apliecina, ka konkrētais transportlīdzeklis tajā brīdī neatrodas satiksmē, kas ir pašvaldības mērķis. 

Vilnis Ķirsis
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

"Skaidrs, ka tanī brīdī, kad ielas ir pilnas ar mašīnām, tehnika nevar strādāt, nevar notīrīt, tas viss ir apgrūtināti. Tieši tāpēc jebkurš autovadītājs, kurš izmanto sabiedrisko transportu, dod labumu operatīvākai pilsētas tīrīšanai. Tieši tāpēc mēs izsludinām šīs "puteņa biļetes". Tāpat mēs aicināsim tiem, kas brauc ar automašīnām, cik iespējams, strādāt attālināti," pauda Rīgas mērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība").

Papildu reisi pagaidām nav plānoti, taču nepieciešamības gadījumā tos pievienos, piebilda Ķirsis.

"Puteņa biļetes" pašvaldība ievieš, lai mazinātu satiksmes intensitāti stipras snigšanas laikā vai pēc tās, tādējādi atvieglojot ielu uzturēšanas tehnikas darbu. Par "puteņa biļešu" tālāku ieviešanu ziemas periodā lemj atkarībā no meteoroloģiskajām prognozēm. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti