Dienas ziņas

EK plāno uzlabot pasažieru mobilitāti

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Bērni bīstami spēlējas uz nedroša ledus

Rēzeknē bērni bīstami spēlējas uz nedroša ledus

Uz ūdenstilpēm veidojas pirmās ledus kārtas, kas bērniem rada interesi slidināties, vizināties un pašiem pārbaudīt ledus biezumu. Bieži vien vecāki nezina, kur bērni atrodas, kā arī nereti pieaugušie ir vienaldzīgi, ieraugot, ka uz nedroša ledus atrodas cilvēki. Rēzeknē kāds sašutis vecāks stāstīja, ka bijis vienīgais, kurš rīkojies, lai nepieļautu bērnu atrašanos uz vēl trauslā ledus.

Ar pirmo salu un sniega kārtu bērni un pusaudži ļaujas ziemas priekiem. Tāpat kā vizināšanās ar ragavām adrenalīnu sagādā arī aizsalušās ūdenstilpes. 

Rēzeknietis Aleksejs stāstīja, ka brīvdienās pamanījis, kā sākumskolas vecuma bērni izklaidējušies uz nupat aizsalušā Ančupānu karjera. Lielākais sašutums Aleksejam bijis par pieaugušo vienaldzību.

"Atnācām ar ģimeni pastaigāties, pavizināties no kalniņa, pastaigāt ar suni. Vizinājāmies, atnāca vēl bērni vizināties ar ragavām un uzreiz uzkāpa uz ledus. Sākumā palūkojāmies apkārt, varbūt tomēr viņu vecāki ir tepat, bet vecāku nebija. Aizrādījām: "Ejiet prom, ledus vēl ir plāns!" klāstīja Aleksejs.

Vīrietis novērojis, ka krastā plāno ledu neiztur pat suns, tāpēc vēlreiz mudinājis bērnus nākt krastā, taču veltīgi.

"Vēroju situāciju un blakus esošajiem jautāju, vai tie nav jūsu bērni? Man atbild – nē. Stāv un runā: "Ai, ai, kā gan tā?" Es sāku skriet pie viņiem ar suni. Viņi, ieraugot, ka skrien pieaugušais, paņēma ragaviņas un aizgāja.

To bērnu vecāku klāt nebija, bet bija citi pieaugušie. Ir ļoti bēdīgi, ka viņi neko neizdarīja," sprieda Aleksejs.

Situācija, kas, par laimi, beigusies bez negadījumiem, likusi aizdomāties, vai paši vecāki ir informēti par savu bērnu atrašanās vietu un arī rīcību nelaimes gadījumā.

"Kaut kas noteikti jāiedod. Kāds zars jānolauž. Pašam iet līdzi noteikti nē, jo tad jau lūstu līdzi. – Ja zara nav, tad šalle jāizmanto. Mest šalli palīgā un droši vien saukt palīdzību no apkārtējiem, ja tur kāds atrodas. – Nekrist noteikti panikā, jo panika radītu vēl lielāku satraukumu arī bērnam," sacīja Balvu iedzīvotājas Ineta un Vineta.

"Ja kāds iet garām redz, ka ir bērni uz ledus, un, ja kāds nokrīt, tad, protams, atkarībā no tā, cik tur blakus ir cilvēku, mēģināt visiem kopā [palīdzēt]. Vienam uzreiz jāzvana 112, otram uzreiz vajag mēģināt mest, lai pieķertos, ar to, kas ir pie rokas. Darīt visu iespējamo, lai viņu izglābtu. Pats galvenais jebkurā vietā ir sagaidīt VUGD dienestu, lai parādītu precīzu vietu un ātrāk varētu tikt līdz slīkstošajam," stāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas vada komandieris Māris Kalniņš.

VUGD statistika rāda, ka puse no ūdenstilpēs izglābtajiem bijuši tieši nepilngadīgi  bērni – pērn 24, šogad jau 12. Latgalē šī gada laikā izcelts viens bojāgājušais un trīs cilvēki glābti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti