Dienas ziņas

Bērni bīstami spēlējas uz nedroša ledus

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Daugavpilī sašauj kaķus; policija ierosina kriminālprocesu

Policijā sākts kriminālprocess par kaķu sašaušanu Daugavpilī

Daugavpilī nepilna mēneša laikā sašauti vairāki kaķi. Valsts policija sākusi kriminālprocesu, bet vainīgais atrasts nav. Vienu no kaķiem veterinārārstiem izdevās glābt, bet viņš paliks invalīds, cits mira uz ārsta galda. Kā norāda vietējie iedzīvotāji – viņi savā apkaimē vairs nejūtas droši, jo nav pārliecības, ka nesāks šaut arī uz cilvēkiem. 

Kopēji ar piecus mēnešus jauno kaķi meiteni Ferrari runā pieklusināti, lai nenobiedētu jau tā smagus brīžus piedzīvojušo dzīvnieku. Viņu sašāva pirms aptuveni mēneša, pastāstīja biedrības "Murrā" valdes locekle Inga Čehoviča. "Jā, viņai ir divas skrotis, viņas nav iesprūdušas tieši pašā mugurkaulā, bet viena ir gājusi cauri paralēli mugurkaulam," norādīja Čehoviča.

Tagad Ferrari lēnām atkopjas. Viņa jau spēj staigāt un rotaļāties kā jebkurš cits kaķēns. Sašauto dzīvnieku uz ielas pamanīja kāds cilvēks, kurš kaķi aiznesis uz veterināro klīniku un apmaksājis pirmās palīdzības sniegšanu.

Piecus mēnešus jaunā kaķene Ferrari
Piecus mēnešus jaunā kaķene Ferrari

"Sākumā tās prognozes bija pavisam sliktas, jo pēc pirmajiem datiem mums teica, ka viņai ir pilnīga pakaļējās daļas paralīze, to vienu kājiņu viņa vispār vilka pa zemi. Uz otras faktiski arī pavisam, pavisam nedaudz tikai varēja balstīties," pastāstīja Čehoviča.

Par šo gadījumu ziņots Valsts policijā (VP), kas sākusi kriminālprocesu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku.

Ne pirmais šaušanas gadījums

Šis nav pirmais šaušanas gadījums konkrētajā apkaimē, norādīja VP pārstāve Inga Teivāne-Treinovska: "Šī gada 24. oktobrī Augšdaugavas novadā Kalkūnes pagastā, Kalkūnos, mājas pagalmā, 1961. gadā dzimusi sieviete atrada savainotu kaķi. Ārstniecības iestādē konstatēts, ka kaķim ir šauta brūce, un kaķis nomira."

Albīna Meinarte ir tā persona, kura, vēlu atgriežoties mājās no darba, saņēma lūgumu no kaimiņiem apskatīt savainotu kaķīti, kurš diemžēl dzīvību zaudēja. "Es uzreiz, neskatoties uz to, ka man ir otrs darbs, aizvedu uz klīniku," pastāstīja Meinarte. "Viņš bija sašauts un viņam ir cauršauta brūce, un iegūtās traumas dēļ viņu nav iespējams izglābt."

Piecus mēnešus jaunā kaķene Ferrari
Piecus mēnešus jaunā kaķene Ferrari

Dzīvnieku glābēja atzina, ka šāvienu skaņas ikdienā dzird bieži – netālu atrodas šautuve, tomēr viņa to nesaista ar kaķu sašaušanu. Viņasprāt, to kāds darījis apzināti un, iespējams, viņš dzīvo šajā pašā apkaimē.

Arī par otru ievainoto kaķi viņa zina, tāpēc vairs nejūtas droši. 

Biedrības "Dzīvnieku sargi" pārstāve Irēna Mihailova apgalvoja, – novērojumi liecina par to, ka Latgalē ir cietsirdīgāka attieksme pret dzīvniekiem un vājāka izpratne par labturību: "Sevišķi laukos ļoti populāri ir slīcināt kaķēnus, kucēnus, nežēlīgi izturēties pret viņiem. Vienaldzīga izturēšanās pret dzīvniekiem ir ļoti novērojama tieši Latgalē."

Kopumā šajā gadā Latgalē sākti pieci kriminālprocesi par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Policija izmeklēšanu par kaķu sašaušanu Kalkūnes pagastā sākusi nesen, un pagaidām nav ziņu par iespējamo vainīgo. Maksimālais sods var sasniegt pat trīs gadus cietumā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti