Bartaševičs tiesāsies par viņa atstādināšanu no Rēzeknes mēra amata

Atstādinātais Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs ("Kopā Latvijai") vērsīsies tiesā par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministres Ingas Bērziņas ("Jaunā Vienotība") rīkojumu par viņa atstādināšanu no amata.

Bartaševičs pastāstīja, ka ir iepazinies ar atbildīgās ministres rīkojumu un pieņēmis lēmumu, kā rīkosies tālāk.

"Es nedēļas beigās iesniegšu pieteikumu tiesai, lai apstrīdētu savu atstādināšanu no amata. Tur viennozīmīgi var konstatēt, ka pamatojuma manai atlaišanai nav, vienīgi viena politiskā spēka vēlme atstādināt," pauda Bartaševičs.

Līdzšinējais Rēzeknes mērs jau iepriekš solīja, ka ministres lēmumu pārsūdzēs. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija skaidroja, ka Rēzeknes domes priekšsēdētājs atstādināts par būtiskiem un sistemātiskiem pārkāpumiem, vadot domes darbu un atbildot par pašvaldības budžeta izpildes procesa organizāciju un vadību. Attiecīgie pārkāpumi, kā arī tas, ka domes priekšsēdētājs nav sniedzis faktos balstītu, patiesu, salīdzināmu, saprotamu un pilnīgu informāciju par pašvaldības finansiālo stāvokli un par pašvaldības budžeta sagatavošanu un izpildi, liecina par domes priekšsēdētāja nespēju pildīt savus pienākumus.

"Pašvaldības vadītājam jādarbojas likuma ietvaros. Rēzeknes gadījumā ir pieļauti apzināti un nopietni pārkāpumi, kas skar pašvaldības budžeta plānošanu un izpildi. Šādi pārkāpumi nav pieļaujami, mēram ir jāatbild par savu rīcību," iepriekš norādīja Inga Bērziņa.

Jāatgādina, ka pēc līdzīga ministra rīkojuma par mēra atstādināšanu to savulaik bija apstrīdējis kādreizējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa"). Galīgās instances spriedums gan sagaidīts četrarpus gadus pēc atstādināšanas. Augstākā tiesa norādīja uz atbildīgā ministra kontroles tiesībām, kā arī tiesībām atstādināt domes priekšsēdētāju.

KONTEKSTS:

Rēzeknes pilsētas pašvaldība ir nonākusi smagā finansiālā situācijā – izdevumu segšanai šim gadam tai pietrūkst vairāku miljonu eiro.  Tā sagatavoja rīcības plānu finansiālās situācijas uzlabošanai ilgtermiņā, taču pēc tā izvērtēšanas Finanšu ministrija neguva pārliecību, ka pašvaldība spēs pildīt savas saistības pret kreditoriem. 

Tikmēr pašvaldība nesekmīgi mēģināja izsolē atrast topošā rekreācijas jeb SPA centra nomnieku, bet Finanšu ministrija vērsusies Ģenerālprokuratūrā un citās tiesībsargājošās iestādēs, lai izvērtētu mēra Bartaševiča un domes darbinieku atbildību.

Saistībā ar notiekošo Rēzeknes domē atbildīgā ministre Inga Bērziņa novembra sākumā no amata atstādināja līdzšinējo pilsētas mēru Aleksandru Bartaševiču.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti