Aptauja: ar mākslinieciskajām aktivitātēm nodarbojas 38,5% iedzīvotāju; laukos – biežāk

Brīvajā laikā ar mākslinieciskajām aktivitātēm – mūzikas instrumenta spēlēšanu, dejošanu, dziedāšanu, aktiermākslu, fotografēšanu, filmēšanu, rakstniecību, gleznošanu – 2022. gadā nodarbojās 38,5% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Laukos ar mākslinieciskajām aktivitātēm nodarbojās 40,9% iedzīvotāju, bet pilsētās – 37,4%. Turklāt lauku iedzīvotāji biežāk nekā pilsētnieki brīvo laiku pavada radoši.

5,2% lauku iedzīvotāju norādīja, ka ar mākslinieciskajām aktivitātēm nodarbojas katru dienu, un 23,1% – reizi nedēļā vai vairākas reizes mēnesī. Savukārt pilsētās 4% iedzīvotāju savam mākslinieciskajam vaļaspriekam veltīja katru dienu un 20,9% – reizi nedēļā vai vairākas reizes mēnesī.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

2022. gadā māksliniecisks vaļasprieks bija 51,6% iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 24 gadiem.

Brīvajā laikā ar mākslinieciskajām aktivitātēm biežāk nodarbojās jaunietes – 63,7%. Turklāt 7,4% meiteņu ar māksliniecisku vaļasprieku nodarbojās katru dienu un 43,6% – reizi nedēļā vai vairākas reizes mēnesī.

Savukārt jaunieši ar mākslinieciskajām aktivitātēm nodarbojās retāk – 41,8% vecumā no 16 līdz 24 gadiem veltīja laiku mākslinieciskām aktivitātēm.

Jo vecāki, jo mazāk iedzīvotāju ir māksliniecisks vaļasprieks. Brīvajā laikā ar mākslinieciskām aktivitātēm nodarbojās 43,4% iedzīvotāju 25–49 gadu vecumā, 36,8% iedzīvotāju 50–64 gadu vecumā un tikai 27,9 % iedzīvotāju vecumā virs 65 gadiem.

Visās vecuma grupās sievietes vairāk nekā vīrieši nodarbojas ar māksliniecisko vaļasprieku, visvairāk – starp jauniešiem, bet ar katru nākamo vecuma grupu šī starpība samazinās.

Dati iegūti 2022. gada iedzīvotāju aptaujā par ienākumiem un dzīves apstākļiem, kurā piedalījās 10,3 tūkstoši respondentu vecumā no 16 gadiem no 5,8 tūkstošiem mājsaimniecību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti