Panorāma

Uz Hersonu dodas biedrības "Tev" krava

Panorāma

Panorāma

Vairākas drošības iestādes meklē jaunus darbiniekus

Vairākas drošības iestādes publiski meklē jaunus darbiniekus

Jaunas vakances operatīvajiem darbiniekiem un kaujiniekiem. Nākamos kolēģus meklē gan Satversmes aizsardzības birojs, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, un šodien par kandidātu atlasi paziņoja arī Valsts policijas pretterorisma vienība "Omega". Kāpēc tieši tagad vairākas ar valsts drošību saistītas iestādes meklē jaunus darbiniekus, un kādēļ meklējumi ir publiski?

Šodien par jaunu darbinieku meklēšanu paziņoja Valsts policijas vienība "Omega". Jau iepriekš publiskus konkursus izziņojis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Arī Satversmes aizsardzības birojam tagad ir publiskas vakances. KNAB, kurš meklē operatīvo darbinieku, pauž, ka jaunu cilvēku atrašana visām iestādēm paliek sarežģītākā un ne tikai Latvijā. 

"Tiešām nespējam rekrutēt jaunos darbiniekus paši, meklējot ikdienā, uzrunājot. Tiekoties ar citu valstu dienestu pārstāvjiem, novērojam tās pašas problēmas. Ka tā interese par tiesībsargājošo iestāžu darbu nav tik liela, kā tā bija iepriekš," atzina KNAB pārstāvis Renārs Reiniks.

Atsaucība ir liela. Pieteikties var vēl divas dienas, bet jau šobrīd uz 8 vakancēm pieteikušies teju 200 cilvēku.

Publisks konkurss ir arī uz vietām Satversmes aizsardzības birojā – izlūkošanas, pretizlūkošanas speciālista darbam. Tur līdzīgi secinājumi kā KNAB.

"Atklātā konkursa ceļā ir atrasti darbam SAB atbilstoši kandidāti, kurus citādā veidā uzrunāt, iespējams, nebūtu izdevies, tādēļ arī turpmāk atklātais konkurss būs viena no SAB darbinieku atlases metodēm," norādīja Satversmes aizsardzības birojā.

Darbs atrodams arī Valsts policijas "Omega" vienībā. Tā ik pāris gadus rīko atlasi. Galvenās prasības – godaprāts un lojalitāte pret Latviju. Pretterorisma vienība "Omega", lai piesaistītu interesentus, ir gājusi soli tālāk. Šodien publicēta dziesma.

Un, aicinot pieteikties, atgādina, ka nav jābūt sporta meistaram. Tagad arī nav nepieciešama augstākā izglītība, bet tā būs jāiegūst dienesta laikā. Lielākā nepieciešamība ir pēc kaujiniekiem.

"Pēdējā laikā mēs ļoti daudz uzmanības pievēršam tieši kognitīvajām spēlēm un tieši kandidāta psiholoģiskajām spējām tikt galā ar grūtībām, gan emocionālām, gan fiziskām grūtībām," skaidroja pretterorisma vienības "Omega" komandieris.

Pēc tam iespējams apgūt specialitāti, piemēram, snaiperis vai ūdenslīdējs. Par atalgojumu gan – slepenība. Arī Satversmes aizsardzības birojā.

KNAB publiskojis, ka iespējams saņemt 2000 eiro pirms nodokļu nomaksas jau pārbaudes laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti