Rīta Panorāma

Par Nīderlandes premjeru kļūs "neatkarīgais" Diks Shofs

Rīta Panorāma

LMA Modes skate jau rīt VEF kvartālā

OMEGA izsludina jaunu kandidātu atlasi

Pretterorisma vienības «Omega» kandidātu atlasē atvieglo izglītības prasības; darbiniekus meklē arī KNAB un SAB

Valsts policijas (VP) pretterorisma vienība "Omega" izsludinājusi jaunu kandidātu atlasi. No šī gada uzņemšanā mainīti izglītības nosacījumi, dodot plašākas iespējas piesaistīt "Omega" rindām jaunus kandidātus.

Pretterorisma vienība "Omega" jau 30 gadus ir būtiska daļa no kopējā valsts drošības pamata. Tā ir speciāli apmācīta un ekipēta vienība, kura veic uzdevumus, kas saistās ar paaugstinātu bīstamību, tostarp ķīlnieku atbrīvošanu, īpaši bīstamu noziedznieku aizturēšanu, sprāgstvielu meklēšanu un citus uzdevumus.

Ja iepriekš pretendentam uz darbu vienībā vajadzēja būt jau iegūtai vismaz pirmā līmeņa augstākajai izglītībai, tad šobrīd potenciālajiem kandidātiem jābūt vismaz vidējai izglītībai.

VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks pulkvedis Reinis Znotiņš intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja, ka kopš pēdējās kandidātu atlases ir pagājuši divi gadi, tāpēc sastāvu nepieciešams gan atjaunot, gan arī paplašināt.

"Neskatoties uz to, ka esam izsludinājuši pieteikšanos ar vidējo izglītību, labā ziņa ir tā, ka ar vidējo izglītību palikt vien nevarēs.

Ienākot vienībā, būs arī jāturpina mācības. Tās mēs bez maksas nodrošināsim vai nu Valsts policijas koledžā, vai arī Iekšējās drošības akadēmijā.

Tas, ka šobrīd nav izglītības, nenozīmē, ka nebūs jāmācās," norādīja Znotiņš.

Pretendenti nedrīkst būt arī krimināli sodīti, savukārt iepriekšējā pieredze nav noteicošā, jo kandidāti tiks profesionāli apmācīti un sagatavoti. Iespēja dienēt pretterorisma vienībā ir arī pretendentiem, kuri tagad vai iepriekš savu karjeru ir saistījuši ar iekšlietu vai aizsardzības dienestiem

No pretendentiem tiek sagaidīta mērķtiecība, laba psiholoģiskā noturība un fiziskā sagatavotība. Pieteikties var gan vīrieši, gan sievietes.

"Omega" kaujinieka algas apmēru Znotiņš atklāt nevarēja, vien norādot, ka policijas ietvaros tā ir konkurētspējīga.

Kandidātus aicina pieteikties, sūtot motivētu pieteikumu un CV uz e-pasta adresi [email protected]. Izraudzītie kandidāti pēc tam tiek aicināti uz pārrunām, kam seko medicīniskā pārbaude un trīs dienu atlase, kuras laikā tiek pārbaudīta kandidātu fiziskā un emocionālā noturība.

Jaunus kolēģus meklē arī KNAB un SAB

Jaunus kolēģus meklē gan Satversmes aizsardzības birojs (SAB), gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Pirmo reizi, lai kļūtu par slepeno darbinieku jeb Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) operatīvo darbinieku, var pieteikties jebkurš publiskā konkursā. Birojā atzīst, ka jaunu cilvēku atrašana kļūst sarežģītāka, bet tas tā nav tikai Latvijā.

"Tiešām nespējam rekrutēt jaunos darbiniekus paši, meklējot ikdienā, uzrunājot. [..] Tiekoties ar citu valstu dienestu pārstāvjiem, novērojam tās pašas problēmas, – ka interese par tiesībsargājošo iestāžu darbu nav tik liela, kā tā bija iepriekš," atzina KNAB pārstāvis Renārs Reiniks.

Atsaucība ir liela. Pieteikties var vēl divas dienas, bet jau šobrīd uz 8 vakancēm pieteikušies teju 200 cilvēku.

Publisks konkurss ir arī uz vietām Satversmes aizsardzības birojā – tostarp izlūkošanas, pretizlūkošanas speciālista darbam.  Tur līdzīgi secinājumi kā KNAB.

"Atklātā konkursa ceļā ir atrasti darbam SAB atbilstoši kandidāti, kurus citādā veidā uzrunāt, iespējams, nebūtu izdevies, tādēļ arī turpmāk atklātais konkurss būs viena no SAB darbinieku atlases metodēm," LTV informēja birojs.

Atalgojums arī SAB nav atklājams. Bet Korupcijas novēršanas un apkarošanas dienests publiskojis, ka iespējams saņemt 2000 eiro pirms nodokļu nomaksas jau pārbaudes laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti