Meža dienests: Līksnas pagastā ļaunprātīgi dedzināts mežs

Augšdaugavas novada Līksnas pagastā šogad dzēsti astoņi ugunsgrēki, no kuriem lielākais 2,2 hektāru platībā dzēsts otrdien, 28. maijā. Valsts meža dienesta (VMD) speciālisti pauduši pārliecību, ka ugunsgrēku izcelšanās iemesls ir ļaunprātīga dedzināšana.

VMD informēja, ka šogad dzēsti 63 meža ugunsgrēki ar kopējo platību 31,7 hektāri. Astoņi ugunsgrēki dzēsti Līksnas pagastā netālu no Daugavpils, no tiem lielākais 2,2 hektāru apjomā dzēsts otrdien, 28. maijā.  

Veicot ugunsgrēka vietas apskati, VMD speciālisti atklāja, ka mežs aizdedzies vairākās vietās vienlaicīgi, un tas radot pārliecību, ka ugunsgrēku izcelšanās iemesls ir ļaunprātīga dedzināšana. Par to informēta Valsts policija.

"Šādi ļaunprātīgas dedzināšanas gadījumi tika konstatēti arī 2023. gadā.

Tādēļ VMD atkārtoti aicina Daugavpils puses iedzīvotājus būt īpaši vērīgiem un, pamanot ļaunprātīgo dedzinātāju, nekavējoties ziņot Valsts policijai, zvanot uz 110," teikts VMD paziņojumā.

Tāpat VMD atgādināja, ka šobrīd mežos ir augsta ugunsbīstamība, tādēļ iedzīvotājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem un jāatceras, ka, uzturoties mežos un purvos, ugunsnedrošajā laikposmā ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus; kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotās vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas; atstāt ugunskurus bez uzraudzības; dedzināt atkritumus; braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem; veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti