Jelgavā dzimtsarakstu nodaļas jaunajā ēkā ieguldīti nepilni 2 miljoni eiro

Jelgavā trešdien, 29. maijā, atklāta valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļas jaunā ēka Pasta ielā 32. Tās atjaunošanā un piebūvē ieguldīti nepilni 2 miljoni eiro. Pirmās laulības tur tiks reģistrētas šajā nedēļas nogalē.

Dzimtsarakstu nodaļas jaunajā ēkā pārbūvētas telpas, nomainīts jumta segums, logi un durvis, ēka nosiltināta, nostiprinātas konstrukcijas, izbūvēta ventilācijas sistēma, renovēta apkures sistēma, pārbūvētas iekšējās un ārējās inženierkomunikācijas, kā arī iebūvēts pacēlājs. 

Ēkai uzcelta piebūve 120 kvadrātmetru platībā, kurā atrodas telpa jaunlaulātajiem un atsevišķa svinību zāle. Kopējā jaunās dzimtsarakstu nodaļas ēkas platība ir gandrīz 600 kvadrātmetru. 

Līdztekus minētajām telpām ēkā ir arī lielā ceremoniju zāle, kurā notiks laulību reģistrācija, administratīvās telpas, bet ēkas 2. stāvā izvietots plašs Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada dzimtsarakstu arhīvs par reģistrētajiem dzimšanas, miršanas un laulību faktiem pēdējo 100 gadu laikā. 

Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (Zaļo un Zemnieku savienība) norādījis, ka

process, lai tiktu līdz šai skaistajai ēkai, nebija viegls, jo sākotnējais būvnieks nepildīja saistības un pagājušajā gadā pašvaldībai nācās lauzt līgumu.

"Tas bija iemesls, kāpēc darbi aizkavējās un ēka nebija gatava noteiktajā termiņā. Taču pašvaldībai svarīgāk par termiņu ir kvalitatīvi paveikts darbs. Mazliet vēlāk, nekā cerēts, esam ieguvuši skaistu ēku, kurā tiks slēgtas laulības un reģistrēti jaundzimušie," norādīja valstspilsētas mērs.

Kopējās projekta būvdarbu izmaksas ir 1 973 859,02 eiro ar PVN – valsts budžeta dotācija ir 1 119 652,04 eiro, bet Jelgavas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums – 854 206,98 eiro. 

Ēkas aprīkojums izmaksāja 113 939,23 eiro, tostarp 93 500 eiro valsts budžeta dotācija un 20 423,23 eiro Jelgavas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Lai sniegtu iespēju dzimtsarakstu nodaļas telpas apskatīt jebkuram interesantam, 19. jūnijā no pulksten 13 līdz 16 tur notiks atvērto durvju diena.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti