Panorāma

Lietuvas un Polijas karavīri trenējas sargāt Suvalku koridoru

Panorāma

Panorāma

Tiesai būs vēlreiz jāskata lieta par bēgšanu no policijas pirms 5 gadiem

Tiesai būs vēlreiz jāskata lieta par bēgšanu no policijas pirms 5 gadiem

Tiesai būs atkārtoti jāizskata krimināllieta par notikumiem pirms aptuveni pieciem gadiem, kad kāds autovadītājs narkotisko vielu reibumā izraisīja satiksmes negadījumu un bēga no policijas. Pakaļdzīšanās laikā cieta trīs likumsargi, šoferi izdevās apturēt, tikai pielietojot šaujamieroci. Un tieši ar vīrieša ievainojumu galvā un tā sekām saistīts Augstākās tiesas senāta lēmums daļēji atcelt tiesas spriedumu piemērot šoferim piecarpus gadu cietumsodu.   

Pirms gandrīz pieciem gadiem kāds Rīgā izraisīts ceļu satiksmes negadījums noslēdzās ar pakaļdzīšanos Ogrē. 1980. gadā dzimis vīrietis, kurš bija policijas meklēšanā, izraisīja negadījumu un bēga, taranējot gan policistu, gan citu braucēju automašīnas.

Policija tolaik apgalvoja, ka vīrietis bēga, nerēķinoties ar citiem, ar ātrumu, kas lielāks par 200 kilometriem stundā.

 

Viņu izdevās apturēt, tikai šaujot. Bēgošā auto virzienā raidīti vismaz 15 šāvieni. Autovadītājs tika sašauts galvā.

Uzreiz pēc izveseļošanās no slimnīcas viņš tika aizvests uz cietumu, jo bija policijas meklēšanā par izvairīšanos no soda izciešanas, kurš iepriekš bija piespriests par mantiska rakstura noziegumiem.

Par bēgšanu no likumsargiem, kā arī smagas avārijas izraisīšanu, prokuratūra pieprasīja vīrietim atņemt brīvību uz 7 gadiem, kā arī 10 gadus liegt vadīt transportlīdzekļus.

Tiesa piekrita liegt vadīt transportlīdzekļus 10 gadus, kā arī piesprieda brīvības atņemšanu uz piecarpus gadiem.

Taču šis lēmums tika pārsūdzēts. Augstākās tiesas krimināllietu departaments negrozītu atstāja tikai lēmumu par uzbrukumu varas pārstāvim. Par šo nodarījumu brīvība vīrietim tiek atņemta uz vienu gadu.

Apgabaltiesai vēlreiz nāksies skatīt to daļu, kas saistīta ar avārijas izraisīšanu, kuras rezultātā smagus miesas bojājumus guva policists.

Zināms, ka avārijas izraisītājs bija narkotisko vielu reibumā. Vīrietis pakaļdzīšanās laikā strauji bremzēja. Tajā brīdī viņš jau bija ievainots.

"Lai noskaidrotu, vai ievainojumu dēļ apsūdzētais spēja adekvāti pārvaldīt situāciju uz ceļa, lietā tika noteikta ekspertīze. Tajā tika secināts, ka konstatētie miesas bojājumi to gūšanas laikā šo spēju varēja ietekmēt. Savukārt tiesa šos ekspertu atzinumā izdarītos secinājumus nebija vērtējusi," norādīja Augstākās tiesas padomniece komunikācijas jautājumos Ilze Butkus.

Līdz ar to zemākās instances tiesas pieņemtais lēmums attiecīgajā daļā ir atcelts. Apgabaltiesai pie tiesu izmeklēšanas būs jāatgriežas atkārtoti.

Zināms, ka pašlaik vīrietis ir brīvībā, jo viņš jau ir izcietis to sodu, kura dēļ pirms nepilniem pieciem gadiem bēga no likumsargiem.

Savukārt šī tiesvedība par avārijas izraisīšanu un uzbrukumu varas pārstāvim vēl turpināsies.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti