Aizsardzības dienestam pieteikušies 260 jaunieši; tostarp trīs sievietes un ārvalstīs dzīvojošie

Valsts aizsardzības dienestam (VAD) jau pieteikušies 260 jaunieši, tostarp trīs sievietes un trīs ārvalstīs dzīvojoši jaunieši, aģentūrai LETA apliecināja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera preses virsniece Sandra Brāle.

No ārzemēs dzīvojošajiem jauniešiem viens ir no Vācijas, bet divi – no Lielbritānijas.

Patlaban nav zināms, cik no viņiem būs atbilstoši VAD, jo notiek pārbaudes, tostarp veselības izvērtēšana.

Brāle atzīmēja, ka jauniešu vidū turpina saglabāties paaugstināta interese par pieteikšanos VAD.

KONTEKSTS:

Lai sagatavotu Latvijas pilsoņus valsts aizsardzības uzdevumu izpildei, valstī tiek veidots obligātais aizsardzības dienests. Pirmais iesaukums ir brīvprātīgs – tam Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 27 gadiem var pieteikties līdz šā gada 15. maijam. Paredzēts, ka šajā pirmajā iesaukumā būs 300 jaunieši. 

No 2024. gada 1. janvāra dienests noteikts kā obligāts. Iesaukšanai valsts aizsardzības dienestā pakļauti vīrieši, kuri dzimuši pēc 2004. gada 1. janvāra. Proti, aizsardzības dienestam prioritāri pakļauti pilsoņi – vīrieši – viena gada laikā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas. Ja pilsonis pēc 18 gadu sasniegšanas turpina iegūt izglītību pamata vai vidējās izglītības pakāpē, ne augstāko izglītību, tad viņš ir pakļauts dienestam viena gada laikā pēc izglītības iestādes absolvēšanas, bet ne vēlāk kā gada laikā pēc 24 gadu vecuma sasniegšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti